بررسی سایز استاندارد موکت | عرض موکت رولی چقدر است؟

سایز استاندارد موکت

موکت‌ها از انواع کف‌پوش‌هایی هستند که طرفداران خاص خود را دارند و می‌توانند گرما، رنگ و جذابیت خاصی را به دکوراسیون ما دهند. برای اینکه بتوانیم خرید موکت خوبی داشته باشیم، بهتر است در وهله اول ابعاد استاندارد موکت را بشناسیم. شناخت این ویژگی از موکت به ما کمک می‌کند تا خرید خوبی برای فضایی که در اختیار داریم، داشته باشیم. در این مقاله به بررسی سایز استاندارد موکت و ویژگی‌های آن می‌پردازیم و بهتر است کمی وقت بگذارید و با ما همراه شوید.

اهمیت عرض استاندارد موکت رول را می‌دانید؟

ابعاد موکت‌های رولی بسیار مهم هستند و به شما کمک می‌کند تا آگاهانه برای فضایی که در نظر دارید خرید کنید. انواع موکت‌ ها بسیار پر کاربرد هستند و با توجه به قیمت مناسب و البته مقاومت بسیار خوب، طرفداران بیشتری نسبت به سایر موکت‌ها دارند. لازم است بدانید موکت‌های رولی، عرض ثابتی دارند و فقط طول آن‌هاست که متغیر است و می‌توانید با توجه به نیازتان موکت مناسبی انتخاب کرده و خریداری کنید.

عرض استاندارد موکت رول، بسیار به خریدار کمک می‌کند تا بتواند در زمان خرید دچار سردرگمی نشود و در کمترین زمان ممکن، بتواند موکت دلخواه خود را خریداری کند. عرض استاندارد موکت رول توسط سازمان استاندارد تعیین شده و در تولید مدنظر گرفته می‌شود. موکت‌های رولی دارای عرض 3 متر هستند و توسط برندهای مختلف با طرح‌های متفاوتی تولید می‌شوند.برای اینکه محیطی را کف‌پوش کنید باید مساحت آن را در نظر بگیرید و سپس موکت مورد نظرتان را خریداری کنید.

 

 

یکی از ویژگی های موکت خوب سایز استاندارد آن است. زمانی‌که یک موکت به صورت استاندارد تولید شده باشد، خریدار به راحتی می‌تواند تخمین بزند، چند متر موکت لازم دارد تا محیط خود را کف‌پوش کند. موکت‌هایی که در ایران نیز تولید می‌شوند، تمامی این استانداردهای لازم را دارند؛ بنابراین می‌توانید موکتی با کیفیت در ابعاد و سایز مناسب انتخاب کرده و خریداری کنید.

موکت ضد حریق چیست؟ + 4 انواع موکت نسوز

عرض استاندارد موکت رول

اندازه استاندارد موکت رول چیست؟

اگر می‌خواهید برای اتاق خواب، اتاق پذیرایی یا حتی شرکتتان موکتی خریداری کنید علاوه بر در نظر گرفتن طراحی و رنگ، باید به جنس الیاف موکت نیز توجه داشته باشید. سایز استاندارد موکت رول نیز اهمیت دارد و این سایز کمک می‌کند تا شما در هر مکانی که موکت خریدید، با یک اندازه استانداردی رو به رو باشید و فقط انتخاب طرح و رنگ باشد که فکر شما را مشغول کند.

می‌دانید که موکت‌هایی با تراکم بالا بیشتر عمر می‌کنند و این موکت‌ها می‌توانند سرمایه‌گذاری خوبی برای خریداران باشند. اندازه استاندارد موکت رول کمک می‌کند تا موکتی خریداری کنید که در زمان نصب و پهن کردن در فضای مورد نظرتان پرتی نداشته باشد و محیط شما به راحتی موکت شود. سایز استاندارد موکت رول متفاوت است و شما با توجه به نیازتان می‌توانید انتخاب خوبی داشته باشید. درباره نصب موکت اداری بخوانید.

ابعاد موکت‌های رولی بسیار مهم هستند و به شما کمک می‌کند تا آگاهانه برای فضایی که در نظر دارید خرید کنید

در زمان خرید اندازه استاندارد موکت چه اندازه باید باشد؟

برای اینکه بتوانید خرید خوبی داشته باشید، بهتر است اندازه فضایی که می‌خواهید موکت کنید را بدانید. موکت‌ها متری فروخته می‌شوند و می‌توانید بعنوان موکت اداری ، تجاری، هتل‌ها، خانه و … استفاده کنید. موکت‌های استاندارد با سایزهای استاندارد تولید می‌شوند و در نتیجه شما می‌توانید حتی برای مکان‌های مشکل‌دار، مانند مکانی که شوفاژ دارد، سایز مناسب خریداری کنید.

سایز استاندارد موکت کمک می‌کند تا شما نیازی به برش موکت برای قرار دادن در مکان مورد نظرتان را نداشته باشید. اغلب موکت‌ها شکل چهارگوش یا مربعی دارند و نمای زیبایی به فضای شما می‌دهند.

اندازه استاندارد موکت رول

تفاوت اندازه استاندارد موکت‌ها را می‌شناسید؟

مطلع هستید که موکت‌ها دارای تنوع زیادی هستند. به طور مثال، موکت‌های دارای پرز بلند و کوتاه در بازار موجود می‌باشند؛ بنابراین این موکت‌ها برای مکان‌های مختلف باید درست انتخاب شوند.
موکتی با پرزهای بلند و نرم مثل موکت تافتینگ که برای دکوراسیون اتاق پذیرایی مناسب است، مانند فرش ماشینی می‌باشد که با سایزهای استانداردی که دارد، به راحتی می‌توان خریداری کرد و در این فضاها مورد استفاده قرار داد. سایز استاندارد موکت سبب می‌شود، طرح آن‌ها برش نخورد و زیبایی موکت‌ها حفظ شود. موکت‌های کبریتی و … نیز دارای استانداردهای مخصوص به خود هستند که کارخانه‌های تولیدی، این نوع موکت‌ها را بر اساس آن‌ها تولید می‌کنند و به خریداران اجازه می‌دهند تا موکت‌ها را به راحتی برش داده و استفاده کنند.

برای خرید ابتدا بهتر است ابعاد اتاق و فضایی که می‌خواهید موکت پهن کنید را در نظر بگیرید و سپس خرید کنید.

برای اینکه بتوانید خرید خوبی داشته باشید، بهتر است اندازه فضایی که می‌خواهید موکت کنید را بدانید

موکت عایق حرارتی چیست؟ بررسی انواع موکت عایق حرارتی

از تفاوت عرض موکت‌ها مطلع هستید؟

برای خرید موکت بهتر است بدانید تفاوت عرض موکت‌ها بسیار زیاد است و این تنوع کمک می‌کند تا شما انتخاب آزادانه‌ای در زمان خرید داشته باشید. اتاق شما کوچک باشد یا فضای شما مانند هتل بزرگ باشد فرقی ندارد و تنوع در اندازه موکت‌ها به شما در زمان خرید کمک بسیار زیادی می‌کند. اگر برای خانه می‌خواهید موکت خریداری کنید، به بزرگی و کوچکی محلی که می‌خواهید موکت را پهن کنید توجه کنید و می‌توان گفت تفاوت عرض موکت‌ها کار انتخاب را برای شما راحت خواهد کرد.

موکت‌ها علاوه بر عرض و اندازه آن‌ها، در عوامل دیگری نیز استاندارد شده و برای تولید سنجیده می‌شوند. به طور مثال، امروزه موکت‌هایی تولید می‌شوند که در برابر آتش مقاوم بوده و در اصطلاح نسوز محسوب می‌شوند. این ویژگی برای مکان‌هایی که پر رفت و آمد هستند و امکان آتش‌سوزی در این مکان‌‌ها وجود دارد، مانند هتل‌ها و ادارات و … بسیار کاربردی و مناسب است. در واقع، موکت‌هایی که با استاندارد ضد حریق تولید می‌شوند، کمک می‌کنند تا کف‌پوش شعله‌ور نشود و زمانی‌که آتش به موکت می‌رسد، سریعاً خاموش شود.

اندازه استاندارد موکت

یکی دیگر از استانداردهایی که اغلب موکت‌ها دارند، ضد الکتریسیته یا ساکن بودن آن‌ها است. زمانی‌که روی موکت‌ها رفت و آمد می‌شود، الکتریسیته تولید شده و زمانی‌که موکتی خاصیت ضد الکتریسیته بودن داشته باشد، این مشکل برطرف می‌شود. همان‌طور که می‌دانید موکت‌ها از الیاف مختلفی مانند الیاف پشم، پلی آمید و… تولید می‌شوند که اغلب در هنگام رفت و آمد، الکتریسیته ساکن مالشی تولید می‌کنند. از این رو، برای مکان‌های پرخطری که رایانه و سیستم‌های کامپیوتری زیادی دارند، استفاده از موکت‌هایی با استاندارد ضد الکتریسیته ساکن پیشنهاد می‌شود.

استانداردی برای ضد لک بودن بعضی از مدل‌های موکت نیز تعریف شده است. اینکه موکتی در برابر تغییر رنگ، بر اثر نور خورشید یا شستشو مقاومت داشته باشد، دو عامل مهم در استاندارد موکت است. زمانی‌که مقاومت الیاف موکت به حدی باشد که نه خورشید و نه هیچ مایع شستشویی نتواند حالت اولیه آن را از بین ببرد، موکتی استاندارد و با کیفیت برای استفاده مصرف کننده خواهد بود.

یکی دیگر از استانداردهایی که اغلب موکت‌ها دارند، ضد الکتریسیته یا ساکن بودن آن‌هاست.

موکت کبریتی چیست؟ مزایا و معایب آن را بدانید!

تفاوت عرض موکت ها

در پایان این مقاله باید یادآوری کنیم که بهتر است برای خرید موکت به سراغ موکت‌های استاندارد بروید. حال که دریافتید انتخاب سایز استاندارد موکت برای فضای شما بهترین انتخاب است، به درستی انتخاب خواهید کرد و سالیان سال از اینکه با یک تیر چند نشان زده‌اید، لذت خواهید برد. پیشنهاد میکنم مقاله ” راهنمای خرید موکت اتاق خواب ” را نیز بخوانید.

برخی از سوالات رایج:

عرض موکت رولی چقدر است؟

موکت‌های رولی دارای عرض 3 متر هستند و توسط برندهای مختلف با طرح‌های متفاوتی تولید می‌شوند.برای اینکه محیطی را کف‌پوش کنید باید مساحت آن را در نظر بگیرید و سپس موکت مورد نظرتان را خریداری کنید.

سایز استاندارد موکت چه اندازه باید باشد؟

موکت‌های استاندارد با سایزهای استاندارد تولید می‌شوند و در نتیجه شما می‌توانید حتی برای مکان‌های مشکل‌دار، مانند مکانی که شوفاژ دارد، سایز مناسب خریداری کنید. سایز استاندارد موکت کمک می‌کند تا شما نیازی به برش موکت برای قرار دادن در مکان مورد نظرتان را نداشته باشید. اغلب موکت‌ها شکل چهارگوش یا مربعی دارند و نمای زیبایی به فضای شما می‌دهند.

امیدواریم که از این مقاله کارپت لند وارد کننده موکت اداری تجاری و هتلی راضی باشید .اگر نقطه نظر و کامنتی دارید با ما درمیان بگذارید.

image_pdfنسخه pdfimage_printچاپ مطلب
2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *