نحوه نصب موکت اداری رولی

آیا به دنبال کفپوش مناسب برای افزودن زیبایی به فضای اداری خود هستید؟ گزینه ای بهتر از نصب موکت اداری پیدا نخواهید کرد. وقتی این گزینه کفپوش را با گزینه های دیگر مقایسه می کنید ، متوجه می شوید که در بسیاری از جهات مقرون به صرفه و است.

موکت اداری برای کسانی که یک محیط اداری ساده و بی ادعا را دوست دارند جذاب خواهد بود. مزیت بزرگ نصب یک موکت اداری این است که می توانید خودتان آن را نصب کنید بدون اینکه هزینه نصب بالایی نصاب موکت اداری بپردازید.

شنیدن اینکه انجام کاری می تواند مبلغ قابل توجهی درهزینه های  شما صرفه جویی کند چقدر خوب است. نصب یک موکت تجاری و اداری بسته به مساحت کل دفتر شما بسیار متفاوت است. گرچه آنقدرها هم گران نیست ، اگر از قبل بودجه محدود داشته باشید پس انداز شما برای شما بسیار زیاد خواهد بود. برای کمک به شما موکت کارپت لند آموزش با مراحل آسان آماده کرده است که روش نصب فرش های تجاری را بدون مشکل به شما آموزش دهد.

 

 

چه اجناسی را برای نصب موکت اداری تجاری رولی  بایستی تهیه کنیم

 1. چاقوی موکت بری.
 2. نوار اندازه گیری(متر).
 3. پیچ گوشتی.
 4. خط گچ بری
 5. کاردک
 6. چسب / چسب  موکت
 7. کاتر.
 8. غلتک چکش / آب بندی.
 9. درزگیر .

 

نحوه نصب موکت اداری و تجاری رولی

برای کمک به شما در نصب راحت موکت اداری خود ، دستورالعمل های زیر را بررسی کنید. توجه داشته باشید که نصب قطعات فرش شما برای هر حیاط مربع حدود 20 دقیقه طول خواهد کشید. هنگام اطمینان از دقت و جلوگیری از خطا ، به یاد داشته باشید که هنگام اندازه گیری و برش محتاط باشید.

 • درز را تعیین کنید.

عرض هر قطعه موکت باید حداقل چهار متر باشد. همچنین باید نقطه درز را در جایی که انتظار کمترین تعداد عابر پیاده را دارید نشان دهید. همه قطعات را تراز کنید تا اگر الگوهایی وجود دارد با هم مطابقت داشته باشند. بعد از اتمام درز ، کف کف گچ را در انتهای درز قرار دهید.

 • لبه های درز را کوتاه کنید.

با استفاده از چاقوی فرش ، تقریباً 1 اینچ از لبه های درز فرش برش دهید.

 • شکلی مانند دره ایجاد کنید

از یک پیچ گوشتی استفاده کنید و نوک آن را حدود یک اینچ از لبه درز وارد کنید. پیچ گوشتی را با فشار دادن یک تکه فرش خرد کرده و تا انتها بیرون آورید. این باعث ایجاد یک تورفتگی قابل مشاهده در فرش می شود که به نظر می رسد یک لبه کوچک است.

نصب موکت اداری - برش موکت اداری

نصب موکت اداری – برش موکت اداری

 • موکت را ببرید.

برای برش دره از چاقو یا ردیف فرش استفاده کنید. مراقب باشید خیلی فشار ندهید در غیر این صورت کف زمین را خراش می دهید.

 • قطعه دوم موکت را در جای خود قرار دهید.

قسمت دوم را در طبقه اول قرار دهید. قسمت دوم را طوری قرار دهید که قسمت اول تقریباً دو اینچ همپوشانی داشته باشد. برای حفظ الگو یا بافت فرش ، لبه سمت چپ قطعه دوم که از رول خارج می شود باید با لبه سمت راست قطعه اول تراز شود.

حتما بخوانید:
پارکت های چوبی؛ انتخابی مناسب برای تکمیل دکوراسیون

 

 • یک حفره جدید ایجاد کنید و آن را روی قطعه دوم ببرید.

مشابه کاری که در مرحله سوم انجام دادید ، باید در قسمت دوم افسردگی ایجاد کنید. بریدگی را با لبه بریده شده قطعه اول تراز کنید. سپس ردیف انتهایی را با چاقو یا موکت برش دهید.

توجه داشته باشید. برای ایجاد یک درز مستقیم ، قطعه دوم را چندین بار به عقب و جلو بکشید تا قبل از ایجاد برش نهایی ، شکاف ها برطرف شود.

 • موکت را عقب بزنید

ما تقریبا اینجا هستیم! قطعات موکت را تقریباً سه فوت از خط درز عقب بزنید. برای از بین بردن هرگونه آلودگی یا ذرات موکت در طی مراحل برش از خلا استفاده کنید. بعد از ایجاد چین می توانید از یک جسم سنگین برای سنگین شدن موکت استفاده کنید تا به طور غیرمنتظره ای باز نشود.

 • چسب بزنید

با ماله بمالید ، چسب موکت (چسب فرش) را روی کف هر طرف درز قرار دهید. بعد از استفاده از آن ، بگذارید چسب مدتی بماند.

نصب موکت اداری - چسب زردن

نصب موکت اداری – چسب زردن

 • موکت را باز کنید

بعد از مدتی انتظار می توانید یک تکه فرش را باز کنید. اگر این یک قطعه بزرگ است ، ترجیح داده می شود که یک یا دو کمک کننده به شما کمک کند تا به آرامی باز شوید. می توانید از آنها بخواهید گوشه ها را نگه دارند در حالی که وسط را نگه دارید. جلوتر از آنها راه بروید تا هنگام چسباندن فرش ، از ایجاد هرگونه شکاف یا چین و چروک جلوگیری کنید.

 • Seam Sealer را

اعمال کنید ، درزگیر را در لبه درز قرار دهید ، در آنجا قطعه دوم را قرار دهید.

حتما بخوانید:
موکت آنتی باکتریال چیست؟

توجه: مراقب باشید که هیچ یک از این چسب ها را بالای فرش نریزید ، در غیر این صورت لکه ای ایجاد می کند.

 • برای قطعه دوم نیز همین روش را دنبال کنید

پس از استفاده از چسب زیر قطعه دوم ، آن را باز کرده و با قطعه اول به درستی ردیف کنید.

 

 • Seam Together را فشار دهید

اگر می توانید یک غلتک درز برای این مرحله تهیه کنید ، عالی خواهد بود. در غیر این صورت ، می توانید با استفاده از چکش درزها را به آرامی به هم فشار دهید تا حباب از بین برود.

 • برای قطعات بیشتر تکرار کنید

اگر قطعات فرش بیشتری برای نصب دارید ، می توانید تمام مراحل ذکر شده را تکرار کرده و تمام کف های خود را با فرش تجاری خود بپوشانید.

نتیجه گیری

این مراحل آزمایش شده و آزمایش شده است ، بنابراین می توانم به شما اطمینان دهم که بدون استخدام ارائه دهنده خدمات قطعاً می توانید نصب موکت اداری را به پایان برسانید. آیا این مراحل را مفید دانستید؟ تجربه خود را به اشتراک بگذارید و سوالات خود را در بخش نظرات زیر قرار دهید.

لینک منبع مقاله

image_pdfنسخه pdfimage_printچاپ مطلب

فرم دسترسی به کاتالوگ های کارپت لند

لطفا جهت دانلود اطلاعات زیر را وارد کنید
مشاوره رایگان تلفنی
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟