موکت چاپی چیست + 7 ویژگی موکت چاپی

موکت چاپی چیست

40 سال است که موکت وارد فضای دکوراسیون ما شده است و طرفداران خاص خود را دارد. موکت چاپی چیست؟ آیا موکت‌های چاپی را از نزدیک دیده‌اید و به استفاده از آن‌ها علاقه دارید؟ در واقع، این نوع موکت انواع مختلفی دارد و طرح‌های بی‌نظیر و زیبایی را می‌توانید برای دکوراسیونتان پیدا کنید.

این موکت قیمت نسبتاً مناسبی دارد و به راحتی می‌توانید در خانه یا مکان‌های عمومی و اداری آن‌ها را نصب کرده و استفاده کنید. آیا از پروسه چاپ بر روی موکت اطلاعی دارید؟ این موضوع بسیار جذاب است و برای آشنایی بیشتر با موکت چاپی بهتر است با ما همراه شوید.

مزایا موکت چاپی را می‌شناسید؟

برای اینکه بتوانیم دقیق‌تر به سؤال موکت چاپی چیست پاسخ دهیم، بهتر است به یک سری از مزایای این موکت اشاره کنیم. اولین مزایا موکت چاپی رنگ و لعاب زیبای آن است. اگر با صنعت قدیمی رنگرزی نخ آشنا باشید، رنگ بافت الیاف موکت نیز به این حیطه مربوط است و موکت‌ها با نخ‌های رنگی بافت می‌شوند و در پایان ما شاهد موکت‌های زیبای رنگی هستیم که بسیار چشم‌نواز هستند.

موکت چاپی کمی متفاوت‌تر رنگ می‌شود. در این صنعت پس از تولید، رنگ‌ها در بافت تزریق شده و کار بسیار زیبا جلوه می‌کند. به طور مستقیم رنگ مورد نظر وارد الیاف فرش می‌شود و این کار در کیفیت و درجه‌بندی موکت نقش بسیار زیادی دارد.

نمونه موکت چاپی

ثبات و ماندگاری رنگ‌ها و نقش‌ها در موکت‌های چاپی از دیگر مزایا موکت چاپی است و می‌توانید مدت زمان زیادی از موکت خریداری شده، استفاده کنید و محیط زیبایی داشته باشید. جدیدترین و در عین حال زیباترین نوع موکتی که در بازار وجود دارد، موکت چاپی است. تنوع طرح و رنگ این نوع موکت بسیار زیاد است و به راحتی می‌توانید بعنوان موکت اداری، تجاری یا خانگی از آن استفاده کنید.

اگر برای خرید موکت به فروشگاه‌ها سری بزنید یا حتی آنلاین سایتی را بررسی کنید، حتماً نمونه موکت چاپی را مشاهده خواهید کرد، و به دنبال طرح‌های بیشتری از آن خواهید بود. انواع طرح‌ها در نمونه موکت چاپی بسیار زیاد است و حتی می‌توانید در برخی موارد طرح‌های درخواستی منحصربه‌فردی را سفارش دهید. زیبایی این نوع موکت به حدی است که جای فرش‌های ماشینی را در بین خانواده‌های ایرانی گرفته است.

موکت کبریتی چیست؟ مزایا و معایب آن را بدانید!

مزایا موکت چاپی

ثبات و ماندگاری رنگ‌ها و نقش‌ها در موکت‌های چاپی از دیگر مزایا موکت چاپی است

در پاسخ به سؤال موکت چاپی چیست، بهتر است بگوییم، موکت چاپی به صورت یک تکه تولید می‌شود و این یکی از بارزترین ویژگی‌های این موکت است. در واقع، این نوع موکت در اندازه‌های مشخص تولید می‌شود و شکل ظاهری زیبایی دارد. از این موکت برای کف‌پوش اتاق پذیرایی و اتاق خواب‌ها نیز می‌توانید استفاده کنید. تنوع طرح موکت چاپی بسیار زیاد است و با سبک‌های مدرن و امروزی نیز هماهنگی دارند. کاربرد کفپوش را بخوانید.

جهت موکت هتل، آمفی‌تئاتر، شرکت، ادارات و … شما می‌توانید از موکت چاپی استفاده کنید. با پیشرفت صنعت و تکنولوژی چاپ‌های روی این موکت‌ها ظریف‌تر و زیباتر شده و این نوع موکت بسیار زیبا است. قیمت این نوع موکت‌ها کمی متفاوت‌تر است. آن هم به دلیل اینکه موکت چاپی دارای طرح‌های ویژه با رنگ و لعاب‌های بیشتری است که قیمت آن را با سایر موکت‌های ساده موجود در بازار متفاوت کرده است. توجه داشته باشید، کیفیت و زیبایی را نباید فدای کمیت کنید و به ماهیت آن چیزی که خریداری می‌کنید، دقت داشته باشید.

موکت نمدی چیست؟ | بررسی انواع ویژگی موکت نمدی

دوام موکت چاپی چگونه است؟

تصور اینکه صنعت چاپ و رنگ این نوع موکت، سبب کم شدن دوام الیاف موکت چاپی شده، غلط است. رنگ‌های شیمیایی به الیاف پیوند زده شده‌اند و حتی در مکان‌هایی که رفت‌وآمد زیاد است نیز الیاف آن آسیبی نخواهد دید و دوام بسیار زیادی دارند. برای ادارات و فروشگاه‌ها یا حتی هتل‌ها از طرح‌های چاپی به شکل پارکت و چوب و … نیز می‌توانید استفاده کنید. آیا شما ویژگی های موکت خوب را می دانید؟

بررسی ویژگی موکت چاپی
تولیدات جدید دنیای موکت با طرح‌های قدیمی بسیار متفاوت هستند و در واقع نمونه‎‌های قدیمی مسطح و کم بافت بودند، درحالی‌که نمونه‌های جدید از تکنولوژی تولید موکت‌های چاپی استفاده می‌کنند و شیوه رنگ‌آمیزی الیاف آن‌ها متفاوت است. یکی از مدرن‌ترین نمونه‌های موکت تولید شده، موکت تافتینگ با تکنولوژی چاپ است. بهتر است بدانید پیشرفت‌های زیادی در زمینه تولید شده و موکت‌های چاپی به راحتی قابلیت شستشو دارند. جنس اکثر این موکت‌ها الیاف نایلون و مواد پلیمری است که رنگ‌پذیری زیادی دارند.

شستشو با آب و مواد شوینده برای موکت چاپی موردی ندارد؛ اما از سفید کننده‌ها به هیچ عنوان استفاده نکنید. سفید کننده‌های شیمیایی قوی برای هر فرش و موکتی ممنوع هستند و به الیاف و رنگ آن‌ها آسیب می‌رسانند.

پیشرفت‌های زیادی در زمینه تولید شده و موکت‌های چاپی به‌راحتی قابلیت شستشو دارند.

دوام موکت چاپی

بررسی ویژگی موکت چاپی

قبل از اینکه به بررسی ویژگی موکت چاپی بپردازیم، باید بگوییم برای تولید موکت چاپی از رنگ‌های دیجیتالی استفاده می‌کنند و به همین دلیل شاهد رنگ‌های زیبا و زنده در این نوع موکت‌ها هستید. با استفاده از رنگ‌های دیجیتالی و کامپیوتر می‌توان هر طرحی را روی الیاف موکت به وجود آورد. تنوع بسیار زیاد این موکت سبب می‌شود، الگوهای تکراری کمتر دیده شده و شاهد طرح‌های تازه و زیبا باشیم. پیشنهاد می شود درباره پولیش پارکت نیز بخوانید.

موکت چاپی یکی از زیباترین موکت‌ها برای محیط‌های اداری و خانگی محسوب می‌شود. برای اینکه خرید بهتری داشته باشید باید علاوه بر دانستن مزایای این موکت از معایب آن نیز مطلع باشید.

فراموش نکنید که مقاومت و دوام این نوع موکت‌ها زیاد است و کم دوام نیستند و برای نگهداری آن‌ها باید دقت زیادی داشته باشید. قیمت نسبتاً بالای این موکت سبب کم شدن محبوبیت آن نشده و کماکان این موکت در بین خریداران موکت بسیار محبوب است. می‌دانید که ضخامت موکت چاپی زیاد نیست و شاید به همین دلیل عایقی خوبی برای از بین بردن سرما و گرم نگه داشتن کف اتاق و سالن شما نباشد و صرفاً برای زیبایی مکانی که شما مدنظر دارید، مناسب هستند. در ضمن این نازکی، صدا را نیز منتقل خواهد کرد و در واقع عایق صوتی نیز محسوب نمی‌شوند. درباره بهترین کفپوش منزل بیشتر خوانید.

موکت آنتی استاتیک چیست؟ +7 کاربرد موکت آنتی استاتیک

قبل از خرید نمونه موکت چاپی را خوب مشاهده کنید. بافت

 معمولاً سخت است و اگر به دنبال نرمی یا لطافت بسیار زیادی هستید، دنبال خرید این موکت نروید.

شما در پایان این مقاله می‌دانید که موکت چاپی چیست و همچنین یکنواخت بودن بافت این موکت به شما کمک می‌کند، تا با خیالی راحت بتوانید اجسام را روی آن‌ها بگذارید، بدون اینکه موکت تغییر حالتی بدهد. این موکت ضخامت پایینی دارد و به همین دلیل شما در زمان شستشو آن دچار مشکل نخواهید شد و به راحتی می‌توانید در خانه هم آن را بشورید و با پهن کردن مقابل آفتاب موکت را خشک کرده و استفاده کنید.

زیبایی و ظریف بودن موکت‌های چاپی موجب زیبایی فضای شما می‌شوند و به همین دلیل برای فضاهای داخلی استفاده از این نوع موکت‌ها پیشنهاد می‌شود.

برخی از سوالات رایج:

موکت چاپی چیست؟

موکت چاپی رنگ ولعاب زیبایی دارد بخاطر اینکه کمی متفاوت‌تر رنگ می‌شود. در این صنعت پس از تولید، رنگ‌ها در بافت تزریق شده و کار بسیار زیبا جلوه می‌کند. به طور مستقیم رنگ مورد نظر وارد الیاف فرش می‌شود و این کار در کیفیت و درجه‌بندی موکت نقش بسیار زیادی دارد.

مزایا موکت چاپی چیست؟

رنگ و لعاب زیبا، ثبات و ماندگاری رنگ‌ها، تنوع زیاد طرح موکت چاپی، دوام بسیار زیاد و...

امیدواریم که از این مقاله کارپت لند وارد کننده موکت اداری تجاری و هتلی راضی باشید .اگر نقطه نظر و کامنتی دارید با ما درمیان بگذارید.

image_pdfنسخه pdfimage_printچاپ مطلب
2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *