آشنایی با چمن مصنوعی : همه ما برای زیبایی های محل سکونت و یا محل کار خودمان ایده هایی داریم و همواره سعی داریم که محل زندگی و کار خودمان را به زیباترین شکل ممکن در بیاوریم. برای دکوراسیون خانه ها و محل کار، می توان از ابزارهای مختلفی استفاده کرد که هر کدام از آن ها می توانند در زیبایی و روحیه بخشیدن به محل هایی که در آن جا حضور داریم، موثر واقع شوند. چمن مصنوعی یکی از ابزارهایی است که با کمک آن می توان به یک سری از مکان ها زیبایی خاصی بخشید. در ادامه با ما همراه باشید تا بیشتر با چمن مصنوعی و کاربردهای آن آشنا شوید.

 

آشنایی با چمن مصنوعی

آشنایی با چمن مصنوعی

چمن مصنوعی چیست؟

چمن مصنوعی نوعی از کف پوش ها است که بر روی مکان هایی که معمولا امکان رشد چمن مهیا نمی باشد، قرار می گیرد. چمن های مصنوعی می توانند در مقیاس بسیار بزرگ مانند یک حیاط خانه بزرگ و یا مکان های بزرگ دیگر و یا در مقیاس های کوچک مانند پادری مورد استفاده قرار گیرند.

شکل و رنگ چمن های مصنوعی تا حد زیادی به چمن های طبیعی شبیه است؛ اما تفاوت اصلی این چمن ها با چمن های طبیعی، نرمی و لطافت آن است. در واقع، چمن های مصنوعی به دلیل جنس خاصی که دارند دارای یک زبری و خشنی خاصی هستند که باعث می شوند فردی که به صورت پابرهنه بر روی این چمن ها قدم
می گذارد، احساس خوبی نداشته باشد. البته نباید از این موضوع غافل شد که در حال حاضر با توجه به رشد صنعت چمن های مصنوعی، از چمن ها از موادی ساخته می شوند که تا حد زیادی شبیه به چمن طبیعی باشند.

آشنایی با انواع چمن مصنوعی

آشنایی با انواع چمن مصنوعی

چمن مصنوعی یا چمن طبیعی؟

با وجود چمن طبیعی؛ چرا چمن مصنوعی؟!

اولین سوالی که ممکن است ذهن بعضی از افراد را در هنگام خرید چمن مصنوعی درگیر کند، این است که چرا با وجود چمن طبیعی باید از چمن های مصنوعی استفاده کنیم؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که در بعضی از موارد هزینه استفاده از چمن های مصنوعی خیلی کم تر از کاشتن و نگهداری از چمن های طبیعی است. از طرفی در بعضی از مواقع، امکان کاشتن چمن های طبیعی در بعضی از مکان ها وجود ندارد و افراد مجبور به استفاده از چمن های تزیینی با الیاف طبیعی می باشند.

چمن های مصنوعی چه کاربردی دارند؟

کاربرد چمن های مصنوعی بسیار زیاد است، به طوری که نمی توان همه آن ها را بیان کرد. از طرفی هم چمن مصنوعی می تواند با توجه به سلیقه افراد در هر مکانی مورد استفاده قرار گیرد؛ اما در ادامه بعضی از ایده هایی که با کمک آن ها می توان از چمن مصنوعی استفاده کرد را ذکر می کنیم تا بیشتر با کاربردهای چمن مصنوعی آشنا شوید.

  • استفاده از چمن های مصنوعی به عنوان فرش و موکت

یکی از کاربردهای جالب چمن های مصنوعی، استفاده از آن ها به عنوان فرش و موکت است. البته برای استفاده از چمن های مصنوعی به عنوان فرش بهتر است که به این موضوع دقت داشته باشید که به دلیل جنس و الیاف چمن های مصنوعی، این نوع چمن باید بر روی مکان هایی قرار گیرد که افراد معمولا با کفش روی آن رفت و آمد می کنند.

خوب است این مطلب را هم مطالعه کنید
پارکت های چوبی؛ انتخابی مناسب برای تکمیل دکوراسیون

بنابراین، بهترین گزینه برای استفاده از چمن های مصنوعی در اتاق های کار افراد می باشد. مخصوصا اگر علاقه مند به طبیعت و زیبایی های طبیعت باشید، انتخاب یک قالیچه کوچک با چمن های مصنوعی که زیر میز جلسه شما قرار گرفته است، یک انتخاب جدید و نوین است.

کاربردهای چمن های مصنوعی

  • استفاده از چمن مصنوعی برای ورودی ساختمان ها

نمی توان از این موضوع غافل شد که بعضی از ساختمان ها با داشتن یک ورودی زیبا، بسیار دکوراسیون خوبی دارند. به همین خاطر در اکثر طراحی های داخلی نوین از موکت یا پادری های مختلفی برای ورودی ساختمان ها استفاده می شود.

یکی از محصولاتی که می توانند به عنوان ورودی در ساختمان ها قرار گیرند، چمن های مصنوعی می باشند. شما می توانید حتی یک تکه کوچک از چمن مصنوعی را خریداری کنید و آن را در ورودی اتاق، ساختمان و یا هر مکانی که دوست دارید، قرار دهید. استفاده از چمن های مصنوعی می تواند در جذب افراد به ساختمان و اتاق شما بسیار موثر واقع شود و زیبایی خاصی به دکوراسیون ساختمان ها بدهد.

چمن های مصنوعی چه کاربردی دارند؟

  • طبیعت را به خانه خود ببرید!

در حال حاضر با توجه به شکل و شمایل خانه های آپارتمانی، ما ایرانی ها کمتر با طبیعت سر و کار داریم. از طرفی روحیه ما انسان ها به طبیعت و طبیعت گردی نیاز بسیار زیادی دارد. به همین خاطر همیشه توصیه روانشناسان این است که از گل های آپارتمانی مختلف برای زیبایی و روحیه بخشیدن به خانه استفاده کنیم.

اما یکی از محصولات نوینی که می توان با آن یک روحیه جدیدی را به خانه خودتان ببخشید، استفاده از چمن مصنوعی در خانه های آپارتمانی است. مخصوصا اگر خانه آپارتمانی شما دارای تراس باشد! شما می توانید تراس خانه خودتان را با چمن های مصنوعی بپوشانید و آن را همواره سبز و زیبا نگه دارید.

چمن های مصنوعی در خانه

پوشاندن حیاط های خانه ها و محل کار با چمن طبیعی یا چمن مصنوعی؟!

در خیلی از مواقع افراد برای پوشاندن حیاط خانه های خود علاقه مند به استفاده از چمن ها هستند. البته نمی توان از این موضوع هم غافل شد که چمن ها زیبایی و طراوت خاصی به حیاط های خانه ها و یا محل کار می بخشند؛ اما برای پوشاندن حیاط های خانه ها و محل کار از چمن مصنوعی استفاده کنیم یا چمن طبیعی؟!

استفاده از چمن طبیعی برای پوشاندن دیوارها، حیاط های خانه ها و محل کار می تواند زیبایی خاصی را مخصوصا به مکان هایی که ساده هستند، ببخشد؛ اما نگهداری و کاشتن چمن های طبیعی هم امری زمان بر، هم هزینه بر است که شاید باعث شود شما از استفاده از چمن پشیمان شوید.

به همین خاطر توصیه می کنیم برای زیبایی خانه ها و محل های کار خود از چمن های مصنوعی استفاده کنید که هم زیبایی چمن های طبیعی خوش رنگ را در حیاط های خانه و محل کار خود داشته باشید؛ هم هزینه زیادی را برای نگهداری و کاشتن چمن ها پرداخت نکنید. شما می توانید کل حیاط خانه خود را با چمن مصنوعی بپوشانید و یا دیوارهای خانه و یا محل کار خود را با چند قطعه چمن مصنوعی تزیین کنید.

 

 

 

 

 

image_pdfنسخه pdfimage_printچاپ مطلب

فرم دسترسی به کاتالوگ های کارپت لند

لطفا جهت دانلود اطلاعات زیر را وارد کنید
مشاوره رایگان
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟