چگونه استفاده از موکت به کاهش استرس مسافران در فرودگاه بین المللی بحرین منجر شد

موکت فرودگاهی فرودگاه بحرین

ترمینال مسافربری جدید در فرودگاه بین‌المللی بحرین ، پیش  از افتتاح و  گشودن دروازه‌های خود به روی عموم در ژانویه 2021، به مدت چهار سال در دست ساخت بود. این ترمینال مطابق با یک چشم انداز ملی که همگام با الزامات سفر و هوانوردی جهانی است، تکمیل گردید.  این فرودگاه بخشی از یک بسته 1.1 میلیارد دلاری است، این پروژه همچنین شامل یک هتل، یک ترمینال جت خصوصی و امکانات تفریحی می باشد. برنامه نوسازی فرودگاه که در فوریه 2016 راه اندازی شد، بزرگترین سرمایه گذاری در بخش هوانوردی بحرین تا به امروز است و یکی از مهم ترین پروژه های ملی در تاریخ پادشاهی بحرین را نشان می دهد. با افتتاح فرودگاه، این برنامه به تکمیل نزدیک‌تر می‌شود و در عین حال نقش وارداتی را در تحقق چشم‌انداز اقتصادی 2030 ایفا می‌کند.

در منطقه ورودی رنگ آمیزی گرم و ماسه ای از طرح جزر و مد از یک بیابان شنی باشکوه را روایت می کند که سطح خشک آن توسط باد گرم تراشیده شده است
این فرودگاه با متراژ 207000 متر مربع ، ترمینال جدید تقریباً چهار برابر ترمینال قبلی است. تنها با ترمینال جدید، فرودگاه بین‌المللی بحرین می‌تواند سالانه 14 میلیون مسافر را جابه‌جا کند، اما پیش‌بینی بلندمدت افزایش ترافیک به 27 میلیون مسافر تا سال 2040 درنظرگرفته شده است
موکت فرودگاهی فرودگاه بحرین

موکت فرودگاهی فرودگاه بحرین

 

موکت فرودگاهی فرودگاه بحرین

موکت فرودگاهی فرودگاه بحرین

یک فرودگاه بوتیک با حال و هوای کشور بحرین

با تمرکز قوی بر نوآوری، کارایی و فرهنگ، هدف این  پروژه این است که این مکان را به عنوان بهترین فرودگاه در کلاس خود برجسته کنیم که منعکس کننده شخصیت متمایز پادشاهی باشد و شهرت آن را به عنوان یک مرکز مالی، فرهنگی و هوانوردی منطقه ای تقویت کند. ترمینال جدید فرودگاه بین المللی بحرین را به عنوان مدرن ترین فرودگاه بوتیک در منطقه قرار می دهد.

موکت آنتی استاتیک چیست؟ +7 کاربرد موکت آنتی استاتیک

نوشته | موکت کارپت لند | Carpetland نماینده رسمی موکت اروپایی

 

فضای جزیره ای رویایی بخش مرکزی ترمینال جدید یک صفحه نمایش بزرگ است که تصایری از بحرین را همراه با موسیقی آرام بخش به نمایش می گذارد. با انتخاب موکت های تایلی ، یک محیط ساحلی هماهنگ با ترکیب کاشی‌های فرش بژ و آبی در اطراف صفحه ایجاد می‌شود تا بر طبیعت نفیس بحرین تأکید شود.

این فرودگاه که برای ارائه ظاهر و احساس شخصی تر برای بحرین  طراحی شده است، مجهز به آخرین فناوری های موجود در بازار است و با زیرساخت های جدید پشتیبانی می گردد تا تجربه ای بدون دردسر و بالاترین استانداردهای لوکس را ایجاد نماید. ترمینال جدید 10000 متر مربع فروشگاه و فضای غذاخوری را به همراه 2000 متر مربع دیگر برای به اصطلاح “محافظت در آینده” ارائه می دهد. با یک منطقه معاف از مالیات یا duty free که چهار برابر بزرگتر از ترمینال موجود است و یک منطقه فروشگاهی که  سه برابر بزرگتر است، این فرودگاه تجربه خرید بسیار بهتری را به مسافران  این فرودگاه ارائه می دهد که با این واقعیت نشان می دهد که در قسمت فروشگاه 30 برند بین المللی معتبر و پیشرو در آن حضور دارند.

موکت فرودگاهی فرودگاه بحرین

موکت فرودگاهی فرودگاه بحرین

حضور جهانی یک تناسب محلی کامل را تضمین می کند

مفهوم طراحی داخلی تحت رهبری خلاقانه پاتریک هانری نادال، معمار و مدیر بخش ساختمان متخصصان فرودگاهی فرانسوی، ADP Ingénierie قرار گرفت.، که اشتیاق، تجربه و دانش خود را برای کمک به طراحی فرودگاه های فردا به اشتراک می گذارند.این شرکت یعنی ADPI در تمام سطوح چرخه عمر فرودگاه دخیل است: از طراحی گرفته تا نگهداری و بهینه سازی جریان های موجود فرودگاه و حتی افزایش ترافیک. پاتریک هنری توضیح می‌دهد: «مهم‌ترین چیزی که در طراحی فضای داخلی یک ترمینال باید در نظر گرفته شود، استرس درک شده از مسافران است، بنابراین فضا باید برای مقابله با این استرس طراحی گردد. رنگ‌های روشن برای مناطقی با سطح استرس کم مانند مناطق سوار شدن، فضاهای معاف از مالیات، سالن‌ها و غیره انتخاب می‌شوند. در حالی که سایه‌های ملایم برای مناطقی مانند ورود، امنیت، ورود و خروج عالی هستند. این وظیفه طراح داخلی است که این رابط ها را تا حد امکان جذاب و راحت کند.

بررسی 13 مورد از انواع کفپوش برای پذیرایی + تصویر

 

 

موکت فرودگاهی فرودگاه بحرین

موکت فرودگاهی فرودگاه بحرین

طراحی باعث ارتقای تجربه مشتری می شود

 

سالن خروج عمومی پذیرای مسافران و همراهان خانواده یا دوستان در فرودگاه است. چیدمان این فضا حس قوی از ورود به “فرودگاه آینده” را منتقل می کند. مسافران با گذر از اقدامات کنترلی که منجر به باجه های ورود می شود، برای عزیمت به منطقه یا قاره دیگری آماده می شوند، بنابراین هویت بصری سالن عمومی به محیطی تبدیل می شود که به کاهش استرس خروج کمک می کند. کنترل گذرنامه استرس زاترین مرحله در فرآیند خروج است، بنابراین اطلاعات، علائم، تزئینات داخلی و فضای خنک تر به مسافران اطمینان می دهد. هنگامی که کنترل ها انجام می شود، استرس کاهش می یابد و مسافران می توانند استراحت کنند و از رفتن به خرید، نشستن در کافی شاپ یا انتظار برای پرواز در یک سالن پانسیون لذت ببرند. این جایی است که سفر واقعاً آغاز می شود.

 

موکت فرودگاهی فرودگاه بحرین

موکت فرودگاهی فرودگاه بحرین

 

فضای داخلی بر اساس انتخاب  مواد منعکس شده در موکت مشخص شده، قطعات مبلمان و جلوه های نور است. ترکیب داخلی که حول یک سیستم رنگی با رنگ‌های مختلف از گرم تا سرد ساخته شده است، نمادی از سفر از زمین به آسمان است و در عین حال به مسافران کمک می‌کند تا در فضاهای مختلف فرودگاه حرکت کنند. ترکیبی پر جنب و جوش از رنگ ها و نقش های رویایی فرش به ایجاد این سفر تقریبا شاعرانه کمک می کند.

موکت فرودگاهی فرودگاه بحرین

موکت فرودگاهی فرودگاه بحرین

مسافران با گشت و گذار در این فضاها، محیط های مضمونی را تجربه می کنند که به دقت با عملکردهای مناطق خاص مطابقت دارد. در راستای این جاه‌طلبی مفهومی، مناطق عزیمت با طراحی Nuages ​​از Atelier توسط Monsieur Christian Lacroix تجهیز شده‌اند . در مناطق انتظار انتخاب شده، آسمان آبی به زیبایی با طرح موکت ترکیب می‌شود تا طلوع فجر را نشان دهد، در حالی که غروب با آسمان‌های سرخابی در دیگر فضاهای خروجی نمادین است. با رنگ‌آمیزی کاملاً ساده و در عین حال به کمک موکت ، طراحی فرودگاه به زیبایی محیط منحصربه‌فرد را به تصویر می‌کشد.

موکت فرودگاهی فرودگاه بحرین

موکت فرودگاهی فرودگاه بحرین

مراقبت از مردم و محیط زیست

در راستای جاه‌طلبی ارتقای رفاه شخصی مسافران، انتخاب فرش برای فرودگاه بین‌المللی بحرین نیز بر اساس احترام زیادی به محیط زیست است. تمام این فرش که از نخ موکت احیا شده تولید شده است.

امیدواریم که از این مقاله کارپت لند وارد کننده موکت اداری تجاری و هتلی راضی باشید .اگر نقطه نظر و کامنتی دارید در زیر پست با ما درمیان بگذارید.

ضرورت طراحی داخلی دفاتر ساختمان اداری

 

 

image_pdfنسخه pdfimage_printچاپ مطلب
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *