تکامل اغلب به تدریج صورت می گیرد. تکامل یک روند افزایشی از یادگیری و سازگاری با گذشت زمان می باشد. گاهی اوقات ناگهانی است ، ناشی از حوادث غیر قابل پیش بینی و نیاز به تغییر فوری است. COVID -19 چنین تغییری است و آزمایش را بر همه ما اعم ازهمه اشخاص و شغلها اعمال می کند. سرانجام ممکن است بسیاری از موارد به حالت عادی  برگردند ، اما برخی از آزمایش ها باعث تغییرات دائمی می شوند. هنگامی که کشورها شروع به برداشتن گام های آزمایشی خارج از قرنطینه می کنند ، ما 10 پیامد احتمالی را برای کار در دفتر کار در نظر می گیریم.

فاصله اجتماعی مدتی ادامه دار است

مراحل کوتاه مدت ، از قبل برای تنظیم مجدد فضای داخلی دفتر موجود در حال انجام است. اقداماتی از جمله تراکم زدایی فضاهای دارای طرح باز ، محدود کردن مناطق عمومی ، منطقه بندی بصری ، یافتن مسیر ، تقسیم صفحات و تقسیم شیفت کاری ، اجرای همه نسبتاً سریع و آسان است

 ارتباط  ویدیویی و خداحافظی با سفرکاری

هنگام طراحی مجدد فضای اداری ، تمرکز تلفیق تماس های ویدئویی در الگوهای کاری روزانه خواهد بود. شرکت ها احتمالاً هزینه کمتری را برای سفرهای تجاری خرج می کنند و بیشتر در فناوری دیجیتال سرمایه گذاری می کنند. اتاق جلسات اصلاح می شود ، و طراحی فضایی با اکوستیک خوب ضروری می شود.

بهزیستی روانشناختی و جسمی

کارمندان می خواهند احساس اطمینان کنند که در یک محیط امن کار می کنند. همه چیز ، از خدمات بهداشت و تمیز کردن ، تا کیفیت هوا نیاز به ارزیابی مجدد دارد. صدور گواهینامه هایی  مانند گواهینامه صحت ممکن است به طور فزاینده ای مهم شود.

تغییر سریع به دورکاری

برخی تخمین ها نشان می دهد که حداکثر یک چهارم کارمندان به نوعی به کار خود در خانه (WFH) ادامه می دهند. در این صورت ، این فضای لازم برای کاهش تراکم را آزاد کرده وسایل جدیدی را در مورد بهینه سازی محیط های دفتر کار در منزل ایجاد می کند. با نگاه به جلو ، بسیاری از شرکت ها ممکن است املاک و مستغلات و نحوه استفاده از آن را بیایند

تعریف مجدد هدف دفتراداری

فرهنگ رو به رشد دور کاری در منزل نقش دفاتر و تأثیر آن بر فرهنگ سازمانی را زیر سوال می برد. آنها ممکن است به طور فزاینده ای به مکانی برای تعامل ، اجتماع و همکاری تبدیل شوند. برای رویدادهای به یاد ماندنی ، یادگیری و فعالیتهای تیمی. به همین ترتیب ، منابع انسانی ممکن است به طور فزاینده ای در تصمیم گیری در مورد املاک اداری تأثیرگذار باشند. در عین حال ، طراحی جدید ممکن است از آن ارزشهای شرکتی مرتبط با پایداری و رفاه برخوردار باشد.

خوب است این مطلب را هم مطالعه کنید
با موکت عایق صوتی آشنا شوید!

الزامات اقتصادی

همه موارد بالا احتمالاً در پس زمینه کاهش و احتیاط خواهد بود – زیرا اقتصاد با عدم اطمینان در مورد سرعت بازیابی کاهش می یابد. در کوتاه مدت می توان انتظار داشت که دوره های جدیدتر اصلاح  ، اجاره های طولانی مدت و بودجه های کاهش یافته را داشته باشیم.

مکان مجدد دفتر

در میان مدت برخی از شرکت ها احتمالاً فکر می کنند که از دفاتر گران قیمت خود در مرکز شهر خارج شوند . با تمدید اجاره نامه ها ، ممکن است جابجایی به سمت مکان های کوچکتر ، غیرمرکزشهر و پردیس ها باشند.

انعطاف پذیری شرکت

در عین حال ، شرکت ها ممکن است برای تعهدات انعطاف پذیر ارزش بالاتری قائل شوند. گزینه هایی مانند دفاتر از پیش پیکربندی شده و شرایط انعطاف پذیر می توانند جذاب تر شوند زیرا کسب و کارها تمایلی نسبت به پروژه های بزرگ ساختمانی نمیکنند.

اکنون برای حمایت از فردا سرمایه گذاری کنید

در حالی که در کوتاه مدت شرکت ها نسبت به همه گیری ویروس کرونای فعلی واکنش نشان می دهند ، با گذشت زمان بسیاری ممکن است به دنبال سرمایه گذاری در دفاتر خود برای محافظت در آینده باشند تا اخلال در تجارت را به حداقل برسانند. به همین ترتیب ، وقتی پروژه های جدید از این فلسفه طراحی نوظهور استقبال می کنند ، می توان تأکید گسترده تری بر پایداری و رفاه محیط زیست دید.

خدمات آنلاین

همه گیری کرونا به وضوح روند به سمت دیجیتالی شدن و خدمات آنلاین را تسریع نموده است. در عین حال ، برخی از مناطق تجاری و هتل ها هرگز به طور کامل بهبود نمی یابند. انقباض ، انعطاف پذیری و گسترش بخشهای مختلف می تواند به صورت دائمی مشخصات کاربران دفتر را تغییر شکل دهد. کسانی که به انبارهای توزیع و مراکز داده احتیاج دارند احتمالاً این حوزه را هدایت می کنند

لینک مفاله که توسط موکت تجاری کارپت لند ترجمه شده است


					

فرم دسترسی به کاتالوگ های کارپت لند

لطفا جهت دانلود اطلاعات زیر را وارد کنید
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟