کفپوش تاتامی چیست | بررسی معایب و مزایا کفپوش تاتامی

کفپوش تاتامی چیست

وجود کفپوشی نرم که کف محیط مورد نظر ما را علاوه بر زیباتر کردن ایمن نیز کند، یکی از انتخاب هوشمندانه برای شما خواهد بود. کفپوش تاتامی یکی از این انتخاب‌های خوب برای کف اتاق، مهدکودک، نمازخانه و … خواهد بود. میدانید کفپوش تاتامی چیست؟ بهتر است برای دریافت پاسخ این سؤال با این مقاله همراه شوید و علاوه بر چیستی کفپوش تاتامی از مزایا و کاربرد آن نیز باخبر شوید و انتخابی آگاهانه داشته باشید.

فوم نرم و قابل‌انعطاف متریال کفپوش تاتامی است و این دو ویژگی سبب می‌شود تا شما راحت راه بروید و بخوابید و کودکانتان بدوند و راحت بازی کنند. اگر محیطی دارید که ایمنی و راحتی آن اولویت شما می‌شوند انتخاب کفپوش تاتامی برای شما ایده آل‌ ترین راه‌حل خواهد بود. حال پاسخ سؤال کفپوش تاتامی چیست آشنا شدید بهتر است به‌صورت مفصل به این نوع کفپوش بپردازیم.

 

بررسی 13 مورد از انواع کفپوش برای پذیرایی + تصویر

کاربرد کفپوش تاتامی چیست؟

یکی از مهم‌ترین کاربرد کفپوش تاتامی ایجاد حس امنیت و جلوگیری از صدمه دیدن بچه‌ها یا حتی خود شماست. فرض کنید وارد باشگاهی می‌شوید و به هر دلیلی نمی‌توانید تعادل خود را حفظ کنید اگر کفپوش باشگاه از تاتامی باشد قطعاً شما دچار آسیب‌دیدگی و ضرب‌دیدگی نخواهید شد و در غیر این صورت ممکن است دچار صدماتی شوید که گاهی جبران ناپذیر خواهند شد.

تاتامی با طرح‌های شاد و رنگی برای اتاق‌خواب کودکانتان مناسب‌اند و می‌توانند علاوه بر بالا بردن زیبایی اتاق از سلامت دلبندانتان نیز محافظت کنند. البته به یاد داشته باشید که تاتامی‌های طرح دار نسبت به انواع ساده آن‌ها قیمت بالاتری دارند.

وجود کفپوشی نرم که کف محیط موردنظر ما را علاوه بر زیباتر کردن ایمن نیز کند، یکی از انتخاب هوشمندانه برای شما خواهد بود.

کاربرد کفپوش تاتامی برای مهدکودک‌ها نیز شناخته شده است. کودکان دائماً در حال بازی و پرش هستند و اگر کفپوش مهدکودک نرم و ایمن باشد لازم نیست مدام نگران زمین خوردن و آسیب‌دیدگی کودکانتان باشید. کفپوش تاتامی کیفیت بالایی دارند و بسیار عمر می‌کنند و به همین دلیل شما برای سالیان سال خرید انجام داده و دوراندیشی کرده‌اید. درباره بهترین موکت خارجی بخوانید.

کاربرد کفپوش تاتامی

آشنایی با کفپوش تاتامی

برای آشنایی با کفپوش تاتامی بهتر است بدانید این نوع کفپوش معمولاً از فوم‌های ضد آب EVA تولید می‌شوند و راحتی و ایمنی را به ارمغان می‌آورند. زمانی که کف محیطی که در آن ورزش یا بازی می‌کنید پوشید از تاتامی باشد ایمن است و در زمان پرت شدن یا سقوط و زمین خوردن دچار حادثه‌ای نخواهید شد.

برای آشنایی با کفپوش تاتامی بهتر است بدانید کشور ژاپن نیز برای کفپوش خانه‌های خود از تاتامی استفاده می‌کردند و بسیار راحت بودند. تاتامی ها اندازه‌های ثابت و استانداردی دارند که می‌توانید با توجه به مکانی که در اختیار دارید طرح و رنگ و اندازه‌های تاتامی ها را انتخاب کرده و خریداری کنید. تاتامی‌ها بسیار سبک هستند و نصب آن‌ها بسیار راحت است نیاز به لوازم و ابزار خاصی نداند. درباره کاربرد کفپوش بیشتر بخوانید.

0 تا 100 معرفی انواع کفپوش ساختمانی بهمراه 4 اصل مهم

انواع کفپوش تاتامی ورزشی را می‌شناسید؟

ضخامت کفپوش تاتامی در انواع مختلف یکسان هستند و بعد از برخورد با جسم برگشت‌پذیری مناسبی دارند و مانند تشکی نرم و راحت عمل می‌کنند. همان‌طور که اشاره شد کفپوش تاتامی برای مهدکودک‌ها و سالن‌های ورزشی قابل استفاده هستند و کفپوش ورزشی دارای تنوع خوبی هستند. لاستیکی، فومی، وینل و تایل انواع خوب کف‌پوش‌های تاتامی ورزشی هستند.

کفپوش تایل در آمریکا بسیار محبوب است و در بخش‌های مختلفی مانند خانه، باشگاه، مکان‌های تجاری و … استفاده می‌شوند. این نوع کفپوش ها ارزان هستند و به راحتی می‌توانید در صورت کثیفی آن‌ها را شستشو دهید.

کفپوش پازل شبیه پازل نصب می‌شوند و ظاهری بسیار زیبا و جذاب دارند. پازل نیازی به نصاب حرفه‌ای ندارد و فقط با قرار دادن کنار هم خود شما نیز می‌توانید آن‌ها را نصب کنید.

برای نگهداری بیشتر این نوع کفپوش ها توجه داشته باشید تا آن‌ها کمتر با آب و رطوبت در ارتباط باشند؛ زیرا کف‌پوش‌های تاتامی مقاومتی در برابر رطوبت ندارند و به مرور زمان پوسیده خواهند شد.

کفپوش لاستیکی با نام کفپوش لاستیکی نیز شناخته شده هستند و در دو نوع رولی و کاشی تولید می‌شوند. ضخامت، ابعاد و رنگ این نوع کفپوش‌ها نیز متفاوت است و دست شما را برای انتخاب از میان آن‌ها آزاد می‌گذارد. پینهاد می شود مقاله ” موکت چاپی چیست ” را مطالعه نمایید.

آشنایی با کفپوش تاتامی

ضخامت کفپوش تاتامی در انواع مختلف یکسان هستند و بعد از برخورد با جسم برگشت‌پذیری مناسبی دارند و مانند تشکی نرم و راحت عمل می‌کنند.

یکی از مزایا کفپوش تاتامی و لاستیکی آن است که قابلیت بازیافت دارند و با محیط‌زیست سازگاری دارند. یکی از پیشنهادهای خوب کشورهای بزرگ استفاده از این نوع کفپوش‌ها در شهربازی هاست که می‌تواند درصد آسیب‌ها و حوادث احتمالی را تا حد بسیار زیادی کم کنند.

نصب کفپوش تاتامی چگونه انجام می‌شود؟

برای تمام کف‌پوش‌های تاتامی مخصوصاً نوع لاستیکی و پازلی آن نیاز به کمک گرفتن از نصاب نخواهید داشت. خود شما به راحتی می‌توانید نصب کفپوش ها را انجام دهید. البته ما پیشنهاد می‌دهیم از افراد حرفه‌ای برای نصب کمک بگیرید و تا این کار با بهترین کفیت انجام شود، زیرا کیفیت نصب آن روی عمر بیشتر کفپوش‌ها تأثیر زیادی خواهد داشت. با نصب درست کفپوش ها می‌توانید تقریباً بیش از 10 سال از آن‌ها استفاده کنید و لذت ببرید.

کف‌پوش‌های لاستیکی مخصوص ورزشگاه‌ها دارای خاصیت ضد باکتری و ضد میکروبی دارند و می‌توانند از انتشار انواع بیماری واگیردار که ممکن است در ورزشگاه‌ها وجود داشته باشند جلوگیری کند. این نوع کفپوش ها در مقابل نفوذ آب نیز مقاوم هستند و ریختن آب و عرق روی آن‌ها مشکلی ایجاد نخواهد کرد.

عایق صوتی بودن لاستیک همواره به عنوان کفپوش بسیار مناسب است و می‌تواند سروصدای دستگاه‌ها و وزنه‌ها را کم کرده و اجازه نمی‌دهد صداها از محیط باشگاه خارج شوند و از ایجاد آلودگی صوتی جلوگیری خواهد کرد.

انواع کفپوش تاتامی

سخن پایانی

در پایان با دریافت اینکه کفپوش تاتامی چیست می‌توانید انتخاب آگاهانه‌ای داشته باشید و خرید موفقی انجام دهید. از تمام انواع این نوع کفپوش برای اجرای انواع ورزش‌ها ازجمله رزمی، بدن‌سازی و والیبال و … می‌توانید استفاده کنید و در ضمن برای خانه یا محیط‌های مهدکودکتان محیط امنی بسازید. این نوع کفپوش ها مانند ضربه‌گیر عمل می‌کنند و با نرمی خود حس خوبی را نیز از زمین خوردن منتقل می‌کنند.

رفع بوی بد موکت و فرش با بهترین روش بصورت 100% خانگی

اگر قصد خرید تاتامی را دارید ابتدا محلی که می‌خواهید این کفپوش را استفاده کنید مشخص کرده و سپس ضخامت و رنگ مد نظر خود را برای کفپوش تاتامی انتخاب کنید. خرید کفپوش وقت چندانی از شما نخواهد گرفت و حتی با خرید اینترنتی می‌توانید آن‌ها را در منزل تحویل بگیرید. کف‌پوش‌های تاتامی در برندهای مختلف تولید شده‌اند و اکثر فاقد بو هستند و کیفیت بسیار بالایی دارند و می‌توانید سالیان سال از آن‌ها استفاده کنید و لذت ببرید.

برخی از سوالات رایج:

کفپوش تاتامی چیست؟

فوم نرم و قابل‌انعطاف متریال کفپوش تاتامی است و این دو ویژگی سبب می‌شود تا شما راحت راه بروید و بخوابید و کودکانتان بدوند و راحت بازی کنند. اگر محیطی دارید که ایمنی و راحتی آن اولویت شما می‌شوند انتخاب کفپوش تاتامی برای شما ایده آل‌ ترین راه‌حل خواهد بود.

کاربرد کفپوش تاتامی چیست؟

یکی از مهم‌ترین کاربرد کفپوش تاتامی ایجاد حس امنیت و جلوگیری از صدمه دیدن بچه‌ها یا حتی خود شماست.

امیدواریم که از این مقاله کارپت لند وارد کننده موکت اداری تجاری و هتلی راضی باشید .اگر نقطه نظر و کامنتی دارید با ما درمیان بگذارید.

image_pdfنسخه pdfimage_printچاپ مطلب
2 پاسخ
    • amin hashemy گفته:

      سلام بله خودتون هم میتونید نصب کنید اما یشنهاد می‌دهیم از افراد حرفه‌ای برای نصب کمک بگیرید.

      پاسخ

تعقیب

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *