اگر قصد خرید پارکت لمینت را دارید با ما همراه باشید. در لغت لمینت به معنای ساختن یک متریال چند لایه است. ساخته شدن یک متریال از لایه‌های مختلف سبب افزایش دوام و کیفیت آن می‌شود. لازم به ذکر است که واژه لمینت تنها برای پارکت استفاده نمی‌شود. امروزه شاهد استفاده گسترده از کلمه لمینت هستیم. از پارکت لمینت گرفته تا لمینت دندان. در این مقاله هدف ما توضیح بیشتر در مورد پارکت لمینت است نه دیگر کاربرد‌های آن. با توجه به تعریف گفته شده در مورد لمینت، پارکت لمینت یک نوع کف پوش است که از فشرده شدن لایه‌های مختلف از جنس چوب و دیگر مواد ساخته می‌شود.

مواد اولیه تشکیل دهنده پارکت لمینت در کارخانه با هم ترکیب شده و سپس طی فرایندهای خاص مواد ترکیب شده را فشرده می‌کنند، سپس محصول نهایی ساخته شده وارد بازار مصرف می‌شود. در ادامه به توضیح بیشتر در مورد پارکت لمینت ارزان و قیمت پارکت لمینت می‌پردازیم.

 

معرفی 7 مورد از انواع پارکت + تصویر

 

پارکت لمینت

در خصوص تاریخچه ساخت پارکت لمینت جالب است بدانید که اولین کشوری که پارکت لمینت را ساخت سوئد بود. برای نخستین بار در سال ۱۹۷۷ یک شرکت سوئدی این محصول را تحت عنوان pergo ساخت. به تدریج محصول ساخته شده توسط سوئدی ها به دیگر نقاط دنیا ارسال شد. در سالهای اولیه ورود پارکت لمینت به بازار مصرف آن را pergo می‌نامیدند. علاوه بر اینکه نخستین پارکت لمینت در کشور سوئد ساخته شد اولین نوع پارکت لمینت بی نیاز به چسب نیز توسط یک شرکت سوئدی تولید شد. پیشنهاد می شود درباره پارکت چوبی چیست بخوانید.

قیمت پارکت لمینت

امروزه پارکت لمینت که از آن تحت عنوان کف‌پوش نیز یاد می‌شود، در طراحی فضای داخلی خانه استفاده زیادی دارد. از این کف‌پوش جهت شبیه سازی چوب و در برخی موارد شبیه سازی سنگ در طراحی دکوراسیون داخلی خانه استفاده می‌شود. به طور کلی استفاده از پارکت لمینت بیشتر جنبه زیبایی در طراحی داخلی خانه دارد.

پارکت لمینت در طرح‌های متفاوت تولید شده و افرادی که قصد خرید آن را دارند می‌توانند طرح مورد نظر خود را خریداری کنند. پارکت لمینت به آسانی در کف خانه نصب می‌شود. لایه داخلی این نوع کف‌پوش از ملامین صمغ و نوعی فیبر چوب ساخته می‌شود. هدف از استفاده این مواد اولیه در ساخت پارکت لمینت این است که دیگر مواد اولیه استفاده شده برای ساخت این محصول بهتر به یکدیگر بچسبند.

از جمله دلایل مهمی که سبب محبوبیت استفاده از پارکت لمینت در بین خریداران شده است می‌توان به زیبایی، دوام و ماندگاری بالای پارکت لمینت و نصب آسان آن اشاره کرد. با انواع موکت اداری کارپتلند آشنا شوید.

 

نصب پارکت لمینت

یکی از مزایای که استفاده از پارکت لمینت به جای چوب و سنگ برای کف منزل دارد این است که نصب پارکت لمینت بر روی کف خانه به آسانی قابل اجرا است. نصب پارکت لمینت به حدی آسان است که در برخی کشورها خود افراد با کمی دقت می‌توانند پارکت لمینت را بر روی کف منزلشان نصب کنند. ناگفته نماند کمک گرفتن از افرادی که در زمینه نصب پارکت لمینت تخصص بیشتری دارند سبب می‌شود تا این کار با کیفیت بهتر و در زمان کمتری انجام شود. در ادامه به توضیح بیشتر در مورد مراحل نصب پارکت لمینت می‌پردازیم.

نخستین مرحله آماده سازی قسمتی است که قصد نصب پارکت لمینت بر روی آن را دارید. بعد از آماده سازی سطح مورد نظر قطعات پارکت لمینت را به آرامی و با دقت یکی یکی در کنار هم بر روی سطح مورد نظر قرار دهید. پارکت لمینت با وجود نصب آسان ماندگاری بالایی دارد.

نصب پارکت لمینت

اگر کف خانه شما چوب است و قصد تغییر آن را دارید پیشنهاد ما به شما خرید پارکت لمینت و نصب آن است. این تغییر علاوه بر ایجاد ظاهر زیباتر در مقایسه با چوب دوام و ماندگاری بیشتری دارد. در برخی موارد بین پارکت لمینت و کف زمین از موادی نظیر فوم استفاده می‌شود. استفاده از فوم و موارد مشابه بین پارکت لمینت و سطح زمین سبب می‌شود تا فاصله بین این دو لایه کمتر شود.

کاهش فاصله بین پارکت لمینت و سطح زمین سبب کاهش جذب رطوبت، کاهش صدا و دوام بیشتر می‌شود. لازم به ذکر است که به طور معمول یک فاصله کم بین ۱ تا ۱۰ میلی‌متر بین پارکت لمینت و سطح زمین می‌گذارند، هدف از در نظر گرفتن این فاصله این است که در صورت نیاز به تعویض به آسانی تعویض شود.

میزان دقیق این فاصله توسط فرد متخصص و به وسیله ابزار خاصی تعیین می‌شود. علاوه بر این شخصی که پارکت لمینت را نصب می‌کند باید به فاصله پارکت‌های لمینت با یکدیگر توجه داشته باشد تا به یکدیگر متصل باشند. فاصله تمام قطعات تا زمین هم باید به یک اندازه باشد تا بعد از پایان کار سطح دارای ناهمواری نباشد. از جدیدترین مدل های موکت هتلی کارپتلند دیدن فرمایید.

 

کفپوش تاتامی چیست | بررسی معایب و مزایا کفپوش تاتامی

 

ویژگی‌ های پارکت لمینت باکیفیت

هنگام خرید پارکت لمینت برای خرید پارکت باکیفیت علاوه بر توجه به قیمت پارکت لمینت باید به ویژگی‌های دیگری هم توجه کنید. در ادامه به بیان ۳ مورد از مهمترین ویژگی‌هایی که هنگام خرید پارکت لمینت ارزان باید به آنها توجه کنید، می‌پردازیم.

پارکت لمینت ارزان

 

مقاومت سایشی

مقاومت سایشی به معنای میزان مقاومت پارکت در برابر عوامل محیطی از جمله ضربه است. پارکت‌‌های ساخته شده قبل از ورود به بازار از نظر مقاومت در برابر خط و خش، رطوبت و… آزمایش می‌شوند. پارکت لمینت از نظر مقاومت سایشی به ۵ دسته تقسیم می‌شوند.

AC1 تا AC5 که پارکت‌هایی با مقاومت سایشی ۱ و۲ ضعیف هستند و خرید آنها زیاد توصیه نمی‌شود. پارکت لمینت دارای مقاومت سایشی ۳ رایج‌ترین نوع پارکت لمینت است که از آن زیاد استفاده می‌شود. کیفیت این نوع پارکت متوسط است اما برای استفاده در مکان‌های شلوغ و پرتردد توصیه نمی‌شود.

پارکت لمینت که داری مقاومت سایشی AC4 است بهترین گزینه برای استفاده در منازل است. زیرا مقاومت خوبی در برابر ضربه دارد. AC5 مقاومت سایشی زیادی دارد و برای استفاده در مکان‌های پرتردد مثل هتل مناسب است.

 

نوع کلیک پارکت

برای نصب پارکت لمینت بر روی زمین از چسب استفاده نمی‌شود. پارکت‌ها توسط شیارهای کوچکی که به صورت نر و ماده بر روی پارکت قرار داده شده‌اند به یکدیگر متصل می‌شوند. برای بهتر چسبیدن پارکت‌ها به یکدیگر بهتر است از پارکت‌هایی که کلیک‌های کوچک و کوتاه دارند استفاده نکنید. بهترین گزینه پارکت‌هایی هستند که کلیک‌های ارتجاعی دارند.  درباره روغن پارکت بخوانید.

0 تا 100 بررسی کفپوش شیشه ای + 4 نمونه جذاب

 

نوع مغزی لمینت

ویژگی دیگری که هنگام خرید پارکت لمینت باید به آن توجه داشته باشید نوع مغزی لمینت است. در مغزی لمینت از دو نوع چوب استفاده می‌شود. MDF که چگالی ۷۰۰ کیلوگرم بر مترمکعب دارد و HDF که چگالی ۸۰۰ کیلوگرم بر متر مکعب دارد. مغزی لمینت با چگالی بیشتر مقاومت بیشتری دارد.  درباره موکت ورودی ساختمان بخوانید.

 

کلام آخر

به عنوان سخن پایانی می‌توان گفت استفاده از پارکت لمینت به عنوان کف‌پوش منازل یک انتخاب هوشمندانه است. پارکت لمینت علاوه بر زیبایی ظاهری و تنوعی که دارد مقاومت و ماندگاری بالایی نیز دارد. پارکت لمینت جایگزین خوبی برای کف‌پوش‌های چوبی قدیمی است.

image_pdfنسخه pdfimage_printچاپ مطلب

فرم دسترسی به کاتالوگ های کارپت لند

لطفا جهت دانلود اطلاعات زیر را وارد کنید
مشاوره رایگان تلفنی