تراکم موکت به چه معناست؟

تراکم موکت به چه معناست؟

موکت ‌ها امروزه جزء ابزار و وسایل ضروری هستند که در بسیاری از زمینه‌ ها و دکوراسیون ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. ما در این مطلب قصد داریم برای شما در رابطه با تراکم موکت صحبت کنیم و به شما بگوییم که به ‌طور کلی تراکم موکت چیست و چگونه روی کیفیت موکت تاثیر گذار می‌باشد.

موکت ‌ها جز آن دسته از محصولاتی هستند که در زمینه‌ های گوناگونی مانند دکوراسیون اتاق ‌خواب دکوراسیون آشپزخانه، دکوراسیون اداره‌ ها، دکوراسیون هتل ‌ها، و در برخی موارد، در دکوراسیون فروشگاه‌ ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. این محصول پرطرف ‌دار علی‌ رغم داشتن هزینه کم، به‌ عنوان یک کف‌پوش مناسب شناخته می‌شود و می‌تواند بدون هیچ ‌گونه مشکلی نیاز کاربران را برطرف کند.

اگر از یک موکت مناسب استفاده شود مصرف ‌کنندگان می‌توانند حتی از خرید فرش نیز بی ‌نیاز باشند. موکت ‌ها کف ‌پوش های فوق ‌العاده و عالی هستند که قیمت به نسبت مناسب ‌تری نسبت‌ به سایر کف‌پوش ها مانند فرش‌ ها دارند و در طرح ‌ها و رنگ‌ های گوناگون و متفاوتی طراحی و تولید می‌شوند و می‌توانند نیاز کاربران خودشان را به‌ راحتی برطرف کنند.

اگر شما به‌ دنبال یک کف ‌پوش مقرون ‌به‌ صرفه و باکیفیت هستید باید حتما هنگام خرید موکت به تراکم موکت دقت و توجه داشته باشید. ما در ادامه همان ‌طور که پیش‌تر نیز گفتیم، قصد داریم برای شما در رابطه با تراکم و نحوه محاسبه آن صحبت کنیم و به شما بگوییم که چگونه می‌توانید از یک موکت پرتراکم متناسب بهره ببرید. پس اگر شما نیز می‌خواهید ویژگی‌ های موکت مناسب را بدانید و اطلاعات خود در این زمینه را بالاتر ببرید، ما را تا انتهای این مطلب از موکت کارپت لند تامین کننده موکت تایلی  پرتردد اداری تجاری و هتلی همراهی کنید.

تراکم موکت چیست؟

 

تراکم موکت چیست؟

شاید برای شما نیز این سوال پیش ‌آمده باشد که نحوه محاسبه تراکم موکت چگونه می‌باشد و به ‌طور کلی تراکم موکت چیست؟ در پاسخ به این سوال بهتر است به شما بگوییم که تراکم در واقع تعداد و مقدار رشته ‌های موجود در موکت می‌باشد. این رشته ‌ها می‌توانند در جنس‌ های مختلف و گوناگونی در تاروپود موکت قرار گرفته باشند و منطقی می‌باشد که هرچه تراکم و موکت بیشتر باشد موکت عمر بیشتری خواهد داشت. این شما هستید که می‌توانید با توجه به سلیقه خودتان از انواع مختلف موکت‌ ها بهره ببرید. پس تعداد فراوانی رشته‌ های بافته ‌شده در هر مترمربع با عنوان تراکم شناخته می‌شود.

در رابطه با تراکم شما باید به این‌ موضوع دقت و توجه داشته باشید که هر چه تراکم بیشتر باشد موکت سفت خواهد بود و هر چه تراکم موکت کمتر باشد موکت بسیار نرم‌تر خواهد بود؛ این شما هستید که می‌توانید با توجه به نیاز خودتان از  استفاده از موکت، از انواع مختلف و موکت با تراکم‌ های گوناگون بهره ببرید. به‌ طور کلی موکت ها با تراکم پایین که نرم ‌تر هستند مناسب خانه و اتاق‌ خواب می‌باشند. اما اگر شما می‌خواهید از موکت‌ ها در محل کار و یا هتل ‌ها که رفت‌ و آمد با کفش بسیار بیشتر می‌باشد بهره ببرید، بهتر است که از موکت ‌ها با تراکم بالا استفاده کنید زیرا این موکت ها عمر بیشتری دارند. پس شما هستید شما باید با توجه به نرمی موکت و یا دوام موکت از تراکم ‌های متفاوت برای موکت ‌ها بهره ببرید و از آن‌ ها استفاده کنید. پیشنهاد می شود مقاله ” کفپوش تاتامی چیست ” را بخوانید.

چگونه استفاده از موکت به کاهش استرس مسافران در فرودگاه بین المللی بحرین منجر شد

 

تراکم موکت

 

نحوه محاسبه تراکم موکت

حال که برای شما در رابطه با تراکم موکت و ویژگی‌ های آن صحبت کردیم، بهتر است به شما بگوییم که نحوه محاسبه تراکم چگونه می‌باشد. برای محاسبه تراکم موکت شما باید به این نکته دقت و توجه داشته باشید که وزن موکت با حجم موکت تفاوت دارد. حجم موکت در واقع نشان‌ دهنده طول تار ها در هر متر مکعب می‌باشد. موکت ‌های حجم دار معمولاً موکت ‌هایی هستند که تراکم کمتری دارند و به‌ صورت پفکی بافته شده‌اند. این موکت ‌ها معمولاً برای خانه ‌ها و مناطقی مورد استفاده قرار می‌گیرند که شما نیاز دارید که روی آن‌ ها به استراحت بپردازید. اما وزن موکت نشان ‌دهنده وزن تار های بافته د‌شده در هر متر مکعب می‌باشد. این ‌موضوع کاملاً منطقی می‌باشد که هر چه تراکم بیشتر باشد، میزان نخ‌ های استفاده‌ شده در هر متر مربع بیشتر خواهد شد که همین موضوع می‌تواند در نهایت به بیشتر شدن وزن موکت منجر شود.

برای این ‌که شما بتوانید وزن موکت و در واقع تراکم را به دست بیاورید، باید سعی کنید وزن کلی موکت را در عدد سی و شش ضرب کنید و بعد از بدست آوردن حاصل آن را بر ارتفاع پرز های موکت تقسیم کنید. توجه نمایید که همچنین می‌توانید تعداد پرز های موکت را از اعدادی که پشت لیبل روی فرش نوشته شده‌اند استفاده کنید. همچنین می‌توانید اندازه پرز ها را از فروشنده بپرسید یا خودتان به اندازه‌گیری بپردازید تا بتوانید اعداد را دقیق‌ تر بدست بیاورید. البته شاید محاسبه تراکم موکت اصلا کار ضروری نباشد زیرا شما می‌توانید با کمی تحقیق و سوال از فروشنده ‌ها ضخامت مناسب موکت را برای خودتان بدست بیاورید و از موکت مناسب برای خود استفاده کنید. درباره طراحی فضای اداری بخوانید.

نحوه محاسبه تراکم موکت


کمترین میزان تراکم موکت

به‌ طور کلی میزان تراکم موکت روی قیمت موکت تاثیر مستقیم دارد. این‌ موضوع به این معنی است که هر چه تراکم بیشتر باشد قیمت آن نیز بالاتر خواهد رفت و دوام و ماندگاری آن نیز بیشتر خواهد شد. توجه نمایید که کمترین میزان تراکم معمولاً با تراکم سه هزار و ششصد در موکت ‌ها شناخته می‌شود که این تراکم در واقع کمترین تراکم موجود در میان موکت‌ ها می‌باشد. این تراکم زمانی برای شما مناسب خواهد بود که تنها می‌خواهید از یک کف ‌پوش نرم استفاده کنید تا هنگام راه رفتن پای  شما اذیت نشود‌. پس بهترین مکان برای استفاده از موکت کم ‌تراکم استفاده آن در اتاق‌ خواب ها و یا در محل‌ هایی است که رفت‌ و آمد آن‌ چنان زیاد نمی‌باشد. اما اگر شما میخواهید در محل‌ های پررفت‌ و آمد و یا به ‌عنوان یک کف‌پوش کامل از موکت ‌ها بهره ببرید، استفاده از موکت ‌های کم‌ تراکم اصلا گزینه مناسبی ‌نیست.

البته شما باید به این‌ موضوع توجه نمایید که هر چه تراکم موکت بیشتر شود قیمت آن نیز به طبع بالاتر خواهد رفت و شما باید هزینه بیشتری برای خرید موکت بپردازید که این ‌موضوع، موضوعی کاملاً منطقی و قابل‌ پیش ‌بینی می‌باشد. به‌ طور کلی شما حتما باید قبل‌ از خرید موکت اطلاعات خود را در رابطه با تراکم و همچنین ویژگی‌ های دیگر آن بالاتر ببرید تا بتوانید از مناسب‌ترین موکت برای نیاز خود بهره ببرید. پیشنهاد می شود درباره موکت نمایشگاهی بخوانید.

کمترین میزان تراکم موکت

 

مزایای موکت پر ترافیک چیست؟

بعد از صحبت در رابطه با نحوه محاسبه تراکم موکت و کسب کردن اطلاعات در رابطه با انواع تراکم ‌ها و محل استفاده آن ‌ها، حال بهتر است برای شما بگوییم که استفاده از موکت پرتراکم چه ویژگی‌ های مثبتی با خود برای شما به ‌همراه خواهد داشت.

عوامل تاثیر گذار در طراحی داخلی دکوراسیون رستوران

توجه نمایید که اگر شما هنگام توجه به تراکم موکت از موکت ‌های با تراکم بالا بهره ببرید، می‌توانید زیبایی زیادی را به محل مورد نظر خودتان هدیه دهید. موکت ‌های پرتراکم به دلیل این‌ که دارای گره ‌ها و نخ ‌ها و رشته‌ های بیشتری هستند، طرح‌ ها را ظریف ‌تر و زیباتر نشان می‌دهند که همین موضوع می‌تواند به‌ خودی‌ خود به ‌عنوان یک نکته مثبت و یک ویژگی خوب از موکت پرتراکم باشد. پس اگر زیبایی هنگام خرید موکت برای شما مناسب گزینه مهمی می‌باشد، شما حتما باید به تراکم موکت دقت داشته باشید.

نکته دیگری که در دسته مزایای موکت پر‌ ترافیک شناخته می‌شود این است که شما با استفاده از این موکت ایمنی افراد ساکن در محل را بالاتر می‌برید. موکت ‌های پرتراکم معمولاً وزن بیشتری به نسبت موکت‌ های کم‌ تراکم تر دارند و به ‌همین دلیل کمتر سر می‌خورند. متاسفانه سرخوردن موکت ‌ها روی زمین مشکلی است که می‌تواند تأثیرات بسیار مخربی روی سلامتی افراد داشته باشد. به همین دلیل شما می‌توانید با بهره گرفتن از موکت با تراکم بالا ایمنی افراد ساکن در خانه و یا یک کارمندان در یک اداره را بالاتر ببرید.

از دیگر ویژگی‌ های مثبتی که در دسته مزایای موکت با تراکم بالا قرار می‌گیرد این است که دوام و عمر این موکت ‌ها بیشتر می‌باشد. این موکت ‌ها موکت ‌های سفتی هستند و دوام چندین ‌ساله‌ی بسیار خوبی دارند. علاوه ‌بر این موارد، دوام موکت‌ ها باعث شده که قرار گرفتن اشیاء سنگین و پایه‌ دار مانند مبل ‌ها، میز و طبقه ‌های گوناگون، تاثیر چندانی روی حالت کلی این موکت‌ ها نداشته باشد و به ‌طور کلی زیبایی موکت ها به ‌طور کامل حفظ شود. همچنین بالاتر بودن عمر این موکت ‌ها باعث می‌شود که شما برای سال ‌های بیشتری از خرید دوباره موکت بی‌نیاز بمانید. اگر شما یک‌بار یک محصول با کیفیت را بخرید، دیگر نیازی نخواهید داشت که برای خرید محصولات بی ‌کیفیت چند بار هزینه کنید و همین موضوع می‌تواند تاثیر بسیار زیادی در بهتر شدن شرایط اقتصادی شما داشته باشد.

یکی دیگر از مواردی که در دسته مزایای تراکم موکت قرار می‌گیرد این است که این موکت ‌ها به دلیل این ‌که بافت بسیار سفت تری دارند کمتر آلودگی و گرد و خاک درون آن ‌ها جمع می‌شود. این موکت ‌ها دارای الیاف‌ های چسبیده به‌ هم هستند که همین موضوع باعث می‌شود که گرد و خاک سخت ‌تر وارد آن ‌ها شود. علاوه ‌بر این موارد، به دلیل کوتاه بودن رشته‌ های این موکت ‌ها، تمیز کردن و جارو زدن آن ‌ها نیز بسیار راحت‌تر خواهد بود و به ‌طور کلی این موکت‌ ها برای مدت ‌زمان بیشتری تمیز خواهند ماند. درباره موکت هتلی بخوانید.

موکت تایل برای فاصله گذاری اجتماعی

مزایای موکت پرترافیک

 

چه موکتی را موکت پر تراکم می دانیم؟

پیش‌تر نیز ما به این‌ موضوع اشاره کردیم که تراکم موکت چیست و شما چگونه می‌توانید به محاسبه تراکم بپردازید. اما حال می‌خواهیم به شما بگوییم که چگونه می‌توانید موکت اداری پرتراکم را تشخیص دهید و در واقع شما متوجه شوید کدام نوع موکت‌ ها در دسته موکت ‌های پرتراکم قرار می‌گیرند. به‌ طور کلی اگر عدد بدست ‌آمده در نحوه محاسبه تراکم موکت از یک مقداری بیشتر باشد، موکت با نام موکت پرترافیک و پرتراکم شناخته می‌شود. شما می‌توانید این عدد ها را با تحقیق و پرس‌ و جو از فروشندگان در فروشگاه‌ های گوناگون بدست بیاورید. اگر موکتی که شما آن را انتخاب کرده‌اید طرح‌ های زیبا و ظریفی داشته باشد، هنگام فشار دادن الیاف موکت شما حس سفتی و زمختی داشته باشید، و میزان اندازه تار های موکت کوتاه باشد،

موکتی که شما آن را انتخاب گردید با عنوان موکت با تراکم بالا شناخته می‌شود. توجه به تراکم موکت می‌تواند تأثیرات بسیار زیادی روی بهبود شرایط و کیفیت موکت داشته باشد البته همان‌ طور که پیش‌تر نیز به این‌ موضوع اشاره کردیم، شما باید حتما به این ‌موضوع دقت و توجه داشته باشید که باید با توجه به محل و زمینه‌ای استفاده خودتان از موکت از انواع مختلف و متفاوتی موکت‌ ها بهره ببرید. این موضوع به شما کمک میکند تا آنجا که می‌توانید به ‌طور مناسب از موکتی که خریداری کردید استفاده کنید.

موکت پرترافیک چیست

 

جمع بندی

ما در این مطلب سعی کردیم برای شما اطلاعات جامع و کاملی در رابطه با تراکم موکت داشته باشیم و به‌ طور کلی شما را در این زمینه راهنمایی کردیم. امیدواریم که اطلاعاتی که ما در این مطلب داشتیم برای شما مناسب بوده باشد و به تمام سوالات ذهنی شما را پاسخ داده باشند. به ‌طور کلی همان ‌طور که پیش‌تر نیز گفتیم، در زمینه‌ های گوناگون استفاده از موکت های پر تراکم ممکن است برای شما مناسب نباشد. درست است که تراکم موکت گزینه‌ای بسیار مناسب و عالی و تاثیر گذار در کیفیت موکت می‌باشد اما شاید همین گزینه عالی اصلا به کار شما نیاید و باعث هدر رفت هزینه شما شود.

شما باید با توجه و به ‌دقت به زمینه استفاده از انواع مختلف موکت با تراکم‌ های گوناگون بهره ببرید تا بتوانید با توجه به نیاز خودتان موکت مناسبی را خریداری کنید تا خدای‌ نکرده مشکل خاصی در این زمینه برای شما به وجود نیاید و شما بتوانید بدون هیچ‌ گونه دغدغه‌ای موکت خود را خریداری کنید و از آن استفاده کنید. تراکم موکت به‌ طور کلی تاثیر بسیار زیادی در کیفیت و عمر موکت دارد اما به همان میزان نیز از نرمی موکت می‌کاهد. شما باید با اولویت ‌بندی خواسته ‌های خود و سلیقه خودتان به خرید انواع مختلف و موکت ‌ها با تراکم‌ های گوناگون بپردازید تا بتوانید با توجه به سلیقه و خواسته خودتان از این موکت ‌ها بهره ببرید.

 

امیدواریم که از این مقاله کارپت لند وارد کننده موکت اداری تجاری و هتلی راضی باشید .اگر نقطه نظر و کامنتی دارید با ما درمیان بگذارید.

image_pdfنسخه pdfimage_printچاپ مطلب
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *