موکت تایل (Carpet Tile) یا همان موکت مربعی یا موکت مدولار و یا موکت های قطعه قطعه که امروزه از تایل به عنوان کاشی یاد می شود، نوعی کفپوش می باشند که در قطعات مختلف با ابعاد و اندازه های از پیش تعریف شده موجود می باشند. همچنین طرح موکت تایل بر اساس نیازهای جامعه، سه، چهار، پنج، شش و هشت ضلعی می باشد که نصاب باید این قطعات را به صورت منظم و با دقت در کنار یکدیگر قرار دهد تا در نهایت یک طرح بسیار زیبا و جذاب را برای شما به ارمغان بیاورد.

آنچه در این صفحه می خوانید :

 

 

موکت تایل از الیاف بسیار لطیف و تراکم بالایی ساخته می شود که در ابعاد بیست در بیست سانتیمتر و بیشتر موجود می باشد. این قطعات کوچک را باید در کنار یکدیگر قرار داده و با استفاده از چسب مخصوص موکت بر روی زمین بچسبانند. این کار باعث ایجاد محیطی زیبا در کنار مزایای دیگر می شود که البته می توان از این ایده برای انواع کفپوش ها نیز استفاده نمود. از آنجایی که این نوع موکت ها دارای استقامت بالایی می باشند، می توان زیبایی های آنها را با قیمتی بسیار مقرون به صرفه از کارپتزلند نماینده فروش موکتهای اینترفیس آمریکا و پاراگون انگلستان  برای ساختمان های مسکونی، هتل ها، مغازه ها و فروشگاه ها، ادارات و سازمان ها و سایر اماکن مورد استفاده قرار داد.

موکت کارپت لند ارایه کننده موکتهای تایل اداری موکت تایل تجاری و موکت تایل هتلی می باشد

موکت اداری اینترفیس employ loop

 • نحوه استفاده از موکت تایل

برای اینکه در ساختمان خود از موکت تایلی استفاده نمایید، باید ابتدا سطحی را که قصد پوشاندن توسط موکت دارید، آماده سازی نمایید. البته این آماده سازی می تواند توسط هر نوع مصالحی انجام شود. از آنجایی که موکت قابلیت چسباندن موکت را بر روی اکثر سطوح اعم از سیمان، سنگ، سرامیک، چوب، شیشه و غیره دارد، پس فقط تراز بودن و هم سطح بودن کف ساختمان مهم می باشد. در مرحله بعد باید طرحی را که مد نظر دارید، با یک طراح و نصاب موکت تایل در میان بگذارید. این افراد طرح شما را بر اساس ابعاد و اشکال مختلف موکت های تایل در نظر می گیرند و موارد و مصالح مورد نیاز شما را اعلام می کنند. البته اگر شما به یک فروشگاه موکت مراجعه نمایید، طراح و نصاب نیز برای شما مشاوره هایی ارائه خواهد داد. اکنون که این موارد و مصالح را آماده سازی کردید، نوبت به نصب موکت می رسد و باید دقت کنید که حتماً سطح زیر موکت باید تمیز و بدون هیچ گونه فرورفتگی یا برآمدگی باشد.

نصاب با قرار دادن مقداری از چسب موکت بر روی سطح زمین و سپس قرار دادن قطعه ای از موکت تایل بر روی آن سطح، نسبت به نصب نمودن موکت کار خود را آغاز می کند. این قطعات باید با دقت فراوان در کنار یکدیگر قرار بگیرند تا فضای خالی بین آنها از بین برود. در غیر اینصورت ممکن است که همان فضاهای خالی باعث مع شدن زباله ها شوند و همچنین در آینده منجر به جدا شدن همان قسمت از موکت از روی سطح زمین می شود. پس در قرار گرفتن قطعات موکت تایل در کنار یکدیگر نهایت دقت را به کار بگیرید.

موکت اداری تجاری هتلی کارپتزلند

 • نگهداری از موکت تایل

پس از آنکه کار چسباندن و نصب نمودن موکت ایل به پایان رسید، نوبت به نگهداری از آنها می رسد. البته این موارد به صورت دقیق و عملی از سوی نصابان برای شما توضیح داده خواهد شد و مهم تذکر آنها می باشد. موکت تایل باید توسط جارو تمیز شود و در صورتی که یک آلودگی توسط مایع بر روی آن به وجود آمد، می توان آن را توسط شامپر فرش یا آب و پودر شستشو داد. در فرآیند شستشو باید دقت کنید که آسیبی به کنارهای موکت وارد نشود تا طول عمر آن کفپوش از بین نرود.

همچنین موکت تایلی در برابر ضربات ناشی از رها شدن اجسام بر روی آن مقاوم می باشد اما اگر این ضربه توسط یک شی برنده و تیز وارد شود ممکن است که قسمت آسیب دیده دچار پارگی یا خوردگی شود. در این موارد باید سریعاً توسط متخصصان ترمیم کننده فرش و موکت، آن قسمت را ترمیم نمایید تا این آسیب دیدگی به نقاط دیگر نفوذ نکند. در صورتی که جدا شدگی از کف را در قسمتی از موکت ملاحظه نمودید، سعی کنید به سرعت همان قسمت را توسط چسب مخصوص موکت دوباره بچسبانید تا این جدا شدگی منجر به آسیب دیدگی کلی موکت نشود.

موکت اداری تایل paragon

 • امکان تعویض طرح در موکت تایل

استفاده از این نوع موکت این امکان را برای شما میسر می نماید که در زمان های مختلف و با وجود خستگی از طرح فعلی موکت تایل، بتوانید بخشی از آن را با هزینه ای بسیار کم تعویض نمایید. چسب مخصوص موکت به راحتی و با استفاده از سیستم حرارتی قابل جداسازی می باشد و شما می توانید همان قسمت یا طرح های مختلفی از موکت تایل را دوباره برای خود بسازید. در صورتی که اگر از طرح کفپوش های چوبی و سرامیکی خسته شده باشید، باید کل کفپوش را تعویض نمایید و مسلماً هزینه ای نسبتاً بالا را متحمل خواهید شد. اما در موکت های تایل این هزینه تا چندین درصد کاهش می یابد.

8 مزیت برتر موکت تایل چیست؟

 1. نصب موکتهای تایل آسان است.

شما خودتان می توانید کاشی فرش ( موکت تایل) را به راحتی نصب کنند. این یک پروژه سرگرم کننده است که می تواند در یک روز یا اغلب بعد از ظهر انجام شود.

2. موکت های تایل می توانند رنگارنگ و خلاقانه باشند

کاشی فرش سرگرم کننده و خلاقانه برای کودکان کاشی فرش راهی فوق العاده برای بیان خلاقیت و افزودن سبک است. می توانید یک تکه رنگ اضافه کنید یا رنگ های روشن را با هم ترکیب کنید. اگر می خواهید یک اتاق بازی سرگرم کننده برای کودکان خود درست کنید یا یک استعداد به اتاق خانواده خود اضافه کنید ، کاشی های فرش یک گزینه عالی است.

3.  موکت های تایل می توانند هزینه کمتری داشته باشند

اگر نصب خود را انجام دهید ، کاشی های فرش می توانند از سایر گزینه های فرش قیمت کمتری داشته باشند. همچنین قیمت آنها نسبت به سطوح سخت به طور قابل توجهی کمتر است (در حالی که گرما و رنگ به اتاق شما می بخشد).

4. نگهداری آسان و جایگزینی

تایل های منفرد آسان استعلاوه بر این ، زمان استفاده از موکت های تایل شما بسیار طولانی تر می شوند. یکی از زیبایی های کاشی فرش این است که اگر در منطقه ای لکه دارید ، می توانید 1 یا 2 کاشی بیرون بیاورید و آنها را جایگزین کنید. بنابراین ، در طولانی مدت ، آنها در مقایسه با فرش معمولی از دیوار به دیوار بسیار بیشتر دوام می آورند.

تمیز کردن موکت های تایل به راحتی انجام می شود – فقط مانند هر فرشی جارو برقی بکشید. کاشی های فرش به طور کلی پشته های کمتری هستند ، بنابراین خاک و بقایای کمتری را به دام می اندازند. و ، اکثر کاشی های فرش دارای تنوع / شکنندگی رنگی هستند که باعث استتار خاک می شوند.   نکته: حتماً مقداری تایل اضافی هم برای ضایعات / برش ها سفارش دهید و هم مقداری اضافی برای بعداً در دسترس داشته باشید.

5. موکت های تایل بسیار با دوام هستند

موکت های تایل اکثر کاشی های فرش دارای انبوه کم ، حلقه ای و بسیار محکم هستند. آنها به این روش طراحی شده اند که به خوبی از پس ترافیک تجاری سنگین بر می آیند … و این احتمالاً ترافیک کمتری نسبت به یک خانوار بسیار شلوغ با بچه هااست. علاوه بر این ، بسیاری از آنها دارای تیره ، دارای شکاف ، رشته یا الگو هستند تا به طراحی آنها کمک کرده و به آنها کمک می کند تا طولانی تر به نظر برسند.   همچنین ، بسیاری از موکت های تایل دارای محافظت از لکه های تقویت شده هستند. و ، آنها به خوبی با صندلی های اداری غلتک بلند نگه می دارند (و به آنها اجازه می دهند تا هموار بچرخند).

 1. موکت های تایل ضایعات کمتری دارند

  (در مقابل پهن برقی) و می توانید از درزهای ناشیانه جلوگیری کنیدکاشی های فرش nfl – فرش با آرم بیشتر فرش های دیوار به دیوار دارای عرض های 12 فوت هستند (برخی از آنها 13’2 ″ و برخی دیگر با 15 ′). اگر رول 12 فوتی دارید و فضای اتاق شما 13 فوت است ، پس باید فرش دیگری را برای پر کردن پای آخر سفارش دهید (و نه ، نمی توانید فرش را بچرخانید یا بچرخانید زیرا با هم تطابق ندارد). بنابراین غالباً با فرش دیوار به دیوار (یا کف پهن) ، باید درزها را اضافه کنید. و ، در صورت داشتن فرش حلقه دار ، اغلب این درزها قابل مشاهده هستند (و فرش به مرور زمان درز می خورد.   از آنجا که موکت های تایل  کوچکتر هستند ، به طور کلی با ضایعات کمتری در اتاق جا می شوند و از درزهای بالقوه ناخوشایند جلوگیری می کنید. کاشی های فرش به ویژه در اتاقهایی که دارای پیچ و خم های بسیار زیاد و چیدمان پیچیده هستند همه کاره هستند.

7. بیشتر موکت های تایل دارای انبوه کم هستند و برای کیفیت هوا / آلرژی بهتر هستند

مزایا و معایب کاشی فرش بسیاری از مشتریانی که سطوح سخت را ترجیح می دهند در برابر کاشی فرش بسیار ارزان تر و جایگزین گرمتر هستند. از آنجا که کاشی های فرش به طور کلی صاف و کم پارچه هستند ، خاک کمتری را به دام می اندازند و برای کیفیت هوای داخل خانه بهتر هستند.

8- موکت های تایل در برابر آب و رطوبت مقاومت بیشتری دارند (در مقایسه با فرش دیواری به دیواری)

.این هم به دلیل پشت و هم بافتن محکم است. من نمی خواهم کسی را در اینجا گمراه کنم زیرا کاشی های فرش ضد آب نیستند. اگر سیل دارید ، احتمالاً باید آنها را تعویض کنید (مانند اکثر سطوح کف). اما در مناطقی که ممکن است در معرض رطوبت جزئی یا ریختن گاه به گاه (یا حادثه حیوان خانگی) باشند ، در مقایسه با فرش دیوار به دیوار ، کاشی های فرش بهتر حفظ می شوند و به احتمال زیاد از کف زیرین شما در برابر آسیب های موضعی محافظت می کنند.

موکت تایل

 • چرا موکت تایل انتخاب  اول دیزاینرهاست؟

موکت های تایل را می توان در تنظیمات مختلف نصب کرد تا جلوه های مختلف ایجاد کند. از موکت های تایل طرح دار می توان برای مناطق ترافیکی و رنگ های ثابت برای ترسیم مناطق شکست استفاده کرد. از تغییر در رنگها یا الگوهای کاشی فرش می توان برای یافتن روش استفاده کرد ، مثلاً مشخص کنید که مردم باید در پنجره های بلیط چه صف هایی بکشند.بعلاوه ، درزهای بین کاشی های فرش بسته به جلوه مورد نظر می توانند تغییر شکل داده و یا جشن بگیرند. از اندازه های مختلف کاشی فرش نیز می توان برای ایجاد طیف وسیعی از جلوه ها در یک پروژه کفپوش استفاده کرد.مدولار بودن کاشی های فرش بخشی از مواردی است که آنها را به ابزاری خلاقانه شگفت انگیز برای هر معمار بازیگر و طراح داخلی تبدیل می کند. به یاد داشته باشید ، هر ارائه دهنده فرشی که ارزش نمک خود را داشته باشد به شما امکان می دهد نمونه کاشی فرش را سفارش دهید ، بنابراین می توانید با اندازه ها ، شکل ها و رنگ های مختلف بازی کنید و هرگز در مورد کارها مصالحه نکنیم

تمیز کردن موکت تایل

تمیز کردن موکت تایل بهتر است به عنوان بخشی از یک برنامه کلی نگهداری برنامه ریزی شده انجام شود. تمام مواد شیمیایی تمیز کننده باید طبق دستورالعمل سازنده استفاده شود. با توجه به دستورالعمل های روی برچسب ، باید توجه شود زیرا ترکیبات ممکن است متفاوت باشد. روش های اصلی تمیز کردن کاشی های فرش عبارتند از:

تمیز کردن پودر خشک (توصیه می شود)

یک ترکیب پودر خشک با ماده تمیز کننده آغشته شده و روی ناحیه آلوده پاشیده می شود ، سپس با استفاده از دستگاه برس ضد چرخش درون الیاف فرش مسواک می زند. حداقل 30 دقیقه در کاشی های فرش باقی مانده است تا قبل از استخراج خاک ، با استفاده از دستگاه قائم موتور دوقلو ، خاک را جذب کند. این ترکیب هیچ باقی مانده چسبنده ای را که باعث جذب خاک جدید می شود باقی نمی گذارد و به زمان خشک شدن کم یا بدون نیاز به آن نیاز دارد. شما باید اطمینان حاصل کنید که جاروبرقی کاملاً کامل است زیرا باقی مانده پودر موجود در فرش باعث خاکی شدن سریع فرش می شود. این نوع تمیز کردن به بهترین وجهی برای تمیز کردن های داخل خانه و تمیز کردن مسیرهای ترافیکی و مناطق آلوده مناسب است. لازم نیست هر بار فرش کامل تمیز شود.

تمیز کردن پوشش

یک محلول شوینده روی سطح کاشی های فرش و همچنین روی یک پوشش پارچه ای اسپری می شود تا مرطوب شود. سپس پوشش پارچه ای روی سر برس مسطح چرخان قرار می گیرد و از سطح کاشی فرش عبور می کند. عمل مالش و محلول مواد شوینده با هم مقدار زیادی از خاک را که به داخل لایه جذب می شود ، از بین می برد. کف ظرف چند دقیقه خشک است ، بنابراین ، اختلال در حداقل ممکن است. این روش تمیز کردن موکت تایل بهتر است توسط نظافتچی های حرفه ای انجام شود.

تمیز کردن عمیق (شامپو زدن)

موکت تایل با یک محلول مواد شوینده فعال شیمیایی مسواک زده می شود ، و خاک را که به الیاف چسبیده است سست و از بین می برد. سپس فوم باعث بالا آمدن خاک به سطح کاشی های فرش می شود. مسواک زدن کاشی های فرش را می توان با استفاده از یک برس استوانه ای چرخانده شده بر روی یک محور افقی ، که نسبت به شمع مهربان تر است و بنابراین برای کاشی های فرش شمع برش ایده آل است ، یا با استفاده از یک برس دیسک تخت که برای کاشی های فرش شمع حلقه ای ایده آل است ، . از بین بردن تمام مواد شیمیایی باقیمانده بسیار حیاتی است زیرا هر ماده شیمیایی باقیمانده در موکت تایل باعث خاک ریزی سریع کاشیهای فرش می شود. این روش تمیز کردن کاشی های فرش بهتر است توسط نظافتچی های حرفه ای انجام شود.

تمیز کردن عمیق (تزریق / استخراج)

برای جابجایی خاک و سپس جاروبرقی مایع ، یک جت آب بر روی کاشی های فرش هدایت می شود. آب می تواند گرم یا سرد ، همراه با شوینده یا بدون آن باشد (در صورت استفاده). این روند نتایج خوبی به دست می آورد و شمع کاشی های فرش را بازسازی می کند.بسیار مهم است که موکت تایل هنگام استفاده از فرآیند تمیز کردن عمیق بیش از حد مرطوب نباشد زیرا این امر می تواند صدمات جبران ناپذیری به کاشی فرش وارد کند. این روش تمیز کردن کاشی فرش بهتر است توسط نظافتچی های حرفه ای انجام شود. این توصیه ها برای بیشتر موکت تایل مناسب است. پایبندی به این موارد ، در بیشتر شرایط ، منجر به حفظ طولانی مدت ظاهر می شود. موکت تایل اداری کارپت لند هیچ مسئولیتی در قبال ضعف کار یا مشکلات ایجاد شده در اثر نگهداری نامناسب نخواهد داشت. تولید کننده در محدوده مشخصات کالا و ضمانت ها ، در قبال مواد معیوب مسئول خواهد بود ، اما این مواد شامل نگهداری نادرست یا نامناسب نیست.

موکت تایل

موکت تایل

دلیل خرید موکت تایل چیست؟

در نهایت ، تصمیم با شماست و اینکه آیا فکر می کنید موکت های تایل در فضای شما کار خواهند کرد. امیدوارم پس از مطالعه ارزیابی صادقانه ما ، بدانید که اگر چنین نیست ، بیایید نگاهی به دلایل اصلی خرید موکت تایل بیندازیم: اگر زمان اساسی است و شما می خواهید کفپوش شما با حداقل اختلال یا خرابی نصب شود ، کاشی های فرش یک راه حل عالی برای شما هستند.اگر سهولت در کار ، توزیع ، ذخیره سازی و حمل و نقل یک مزیت باشد ، موکت های تایل از مزایای قطعی نسبت به گزینه های پهنای کف برخوردار هستند. اگر سهولت نسبی نصب ، و صرفه جویی بالقوه هزینه ای که ممکن است در پی داشته باشد ، یک جذابیت است ، قطعاً باید موکت تایل را در نظر بگیرید. اگر گزینه کفپوش می خواهید که نگهداری و تعویض آن آسان باشد ، موکت تایل مناسب شماست. اگر می خواهید رنگ و شخصیتی به یک اتاق اضافه کنید ، اما بودجه لازم برای یک طراحی سفارشی را ندارید ، موکت تایل یک روش عالی برای آوردن این به فضای شما است.تصمیم گرفتید که موکت تایل یک راه حل عالی برای فضای شما هستند؟ محدوده سنگین ما را بررسی کنید – آنها برای فضاهای کاری ، کلاسهای درس و سایر مناطق پرتردد مناسب هستند

انواع موکت تایل

سبک های کاشی فرش یکی دیگر از مواردی که هنگام طراحی راه حل کاشی فرش باید مورد توجه قرار گیرد ، سبک فرش است. در زیر ، برخی از سبک ها و انواع اصلی کاشی های فرش را شرح خواهیم داد: ctu pile ، loop pie و cut and loop pile. انواع مختلفی در این سبک ها وجود دارد ، اما این نمای کلی باید شما را شروع کند

موکتهای تایل loop pile

موکتهای تایل loop pile  از طریق نخ های حلقه ای حاصل می شود ، تا ظاهری نرم و لطیف ایجاد کند. در محلول های شمع حلقه ، حلقه های بالاتر و پایین را می توان برای بازی با بافت و الگو ترکیب کرد

موکت های تایل cut pile

موکتهای تایل cut pile با برش حلقه های نخ برای ایجاد یک شمع قائم ایجاد می شوند. فرشهای شمع بریده شکل رسمی یا مجللی به وجود می آورند و اغلب تیره تر از فرشهای شمعی حلقه ای هستند که از همان نوع نخ تشکیل شده اند.

موکتهای loop and cut pile

موکت ها از ترکیبی از نخ های برش خورده و حلقه دار تشکیل شده است. این ترکیب امکان جلوه های مجسمه سازی – مانند مربع یا چرخش – و طیف گسترده ای از الگوها و سبک ها را فراهم می کند.

کارپت لند ارایه دهنده انواع موکتهای تایل اداری , موکت های تایلی تجاری و موکت های تایلی هتلی می باشد

 

 

حتما بخوانید:
فروش موکت
موکت اداری تجاری هتلی
موکت اداری تجاری هتلی
موکت اداری تجاری هتلی
موکت اداری تجاری هتلی
موکت اداری تجاری هتلی
موکت اداری تجاری هتلی
موکت اداری تجاری هتلی
موکت اداری تجاری هتلی

1 نظر

 1. admin

  موکتهای تایل بسیار راحت نصب میشوند و در صورتیکه دفترتان اجاره ای است شما میتوانید به راحتی موکتهای تایل را کنده و در دفتر کار جدیدتان نصب کنید

ارسال نظر

image_pdfنسخه pdfimage_printچاپ مطلب

فرم دسترسی به کاتالوگ های کارپت لند

لطفا جهت دانلود اطلاعات زیر را وارد کنید
مشاوره رایگان تلفنی
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟