صنعت دکوراسیون داخلی روز به روز در حال توسعه است. به همین خاطر روی کار آمدن محصولات جدید برای پوشاندن کف محل های کار و منزل های مسکونی، امری دور از باور نیست. پارکت ها انواع مختلفی از کف پوش های ساختمانی هستند که می توانند با توجه به دوام و کیفیت بسیار بالایی که دارند، مورد استفاده افراد قرار گیرند. یکی از انواع پارکت های موجود در بازار، پارکت لمینت است که در حال حاضر به یکی از رایج ترین پارکت های بازار تبدیل شده است. در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا با این پارکت ها بیشتر آشنا شوید.

پارکت لمینت چیست؟

در این مقاله از موکت اداری کارپت لند به موضوع پارکت لمینیت می پردازیم .پارکت های لمینت نوع دیگری از پارکت های موجود در بازار هستند که گاهی اوقات افراد آن ها را با پارکت های چوبی اشتباه می گیرند. پارکت لمینت با پارکت های چوبی که در بازار وجود دارند، تفاوت دارند. در واقع،
لمینت ها به طور غیر مستقیم و از طریق چوب های فشرده شده تولید می شوند، در صورتی که پارکت های چوبی به طور مستقیم از چوب های درختانی مانند درخت بلوط و درخت افرا ساخته می شوند.

البته نباید این موضوع غافل شد که شکل و طرح های پارکت های لمینت  بسیار مشابه پارکت های چوبی است و در بعضی مواقع، پارکت های لمینت زیبایی بیشتری را نسبت به پارکت های چوبی موجود در بازار ارائه می کنند.

آشنایی با کاربردهای پارکت لمینت

پارکت لمینت به علت داشتن طرح ها و رنگ های مختلف می تواند در هر مکانی مورد استفاده قرار گیرد. حتی در بعضی از مواقع، از پارکت های لمینت برای پوشاندن دیوارهای محل کار، محل های مسکونی و تجاری نیز استفاده می شود. بنابراین، به طور کلی می توانید از پارکت های لمینت برای پوشاندن کف هتل ها، کف اتاق ها منزل مسکونی، کف آشپزخانه، کف فروشگاه ها، کف اداره ها و شرکت های مختلف و کف مطب های پزشکی و … استفاده کنید.

کفپوش رولی چیست؟ | کفپوش رولی چه معایب و مزایایی دارد؟

دقت کنید که پارکت لمینت مقاومت خوبی در برابر آب و رطوبت دارد؛ اما به هر حال می بایست از برخورد رطوبت و آب زیاد با این پارکت ها جلوگیری کرد؛ چرا که این پارکت ها دارای خاصیت ضد آب نیستند.

مزایای پارکت لمینت چیست؟

پارکت های لمینت نسبت به پارکت های چوبی موجود در بازار مزایای بسیار زیادی دارد که در ادامه به بعضی از آن ها اشاره می کنیم.

  • قابلیت نصب آسان و هزینه کم تر برای نصب: پارکت لمینت نسبت به پارکت های چوبی و یا حتی
    سرامیک ها بسیار راحت نصب می شوند. همین اتفاق باعث می شود که در صورتی که یک تکه از پارکت لمینت آسیب دید بتوان به راحتی آن را با یک تکه دیگر جایگزین کرد.
  • مقاومت بالا نسبت به خط و خش و ضربه های تیز: یکی از مزیت های لمینت ها نسبت به پارکت های چوبی، مقاومت بسیار بالای آن ها در برابر خط و خش و یا ضربه هایی است که توسط اجسام نوک تیز بر روی این پارکت های لمینت وارد می شود. در صورتی که پارکت های چوبی به محض برخورد یک جسم نوک تیز، خراش می بینند.
  • طرح های مختلف و زیبای لمینت: انتخاب یک پارکت جذاب متناسب با دکوراسیون محل های تجاری و مسکونی، یکی از معیارهای ما برای خرید است. پارکت های لمینت در مقایسه با سرامیک و یا پارکت های دیگر، زیبایی خاصی دارند. از طرفی تنوع بسیار بالای طرح و رنگ لمینت ها باعث شده است همه سلایق بتوانند از این محصول برای تکمیل دکوراسیون استفاده کنند.
  • قیمت مناسب: پارکت های لمینت نسبت به پارکت های چوبی قیمت بسیار مناسبی دارند. به همین خاطر می توان با یک بودجه کم نیز آن ها را خریداری کرد.
طرح موکت اداری - مدل موکت اداری عامل موثر انتخاب موکت

معایب پارکت لمینت چیست؟

 

  • مقاومت کم در برابر رطوبت های محیط: یکی از مهم ترین عیب هایی که پارکت های لمینت برای افراد ایجاد می کند، مقاومت کم این پارکت ها در برابر رطوبت و آب است. در واقع، به خاطر جنس و مواد به کار رفته در پارکت های لمینت، این محصول به راحتی می تواند در اثر رطوبت و آب متورم شود.

البته با توجه به قیمت مناسب این پارکت ها و قابلیت نصب آسان این پارکت ها، می توان قسمت هایی از پارکت که بر اثر رطوبت متورم شده اند را به راحتی با یک تکه پارکت لمینت دیگر جایگزین کرد.

  • عمر پارکت های لمینت در مقایسه با پارکت های چوبی: در مقایسه با قیمت مناسب پارکت های لمینت، متاسفانه این پارکت ها دارای دوام کوتاه تری نسبت به پارکت های چوبی هستند؛ اما به طور کلی در صورتی که در نگهداری پارکت لمینت دقت لازم را به کار گیرید، به راحتی می توانید تا چندین سال از این محصول استفاده کنید.

کاربردهای پارکت های لمینت چیست؟

نکته مهم برای خرید پارکت لمینت

پارکت های لمینت دارای انواع و طرح های مختلفی هستند؛ اما به غیر از طرح و رنگ های مختلف این پارکت ها در جنس ها و درجه های کیفیتی مختلفی نیز یافت می شوند که بسته به محل مورد استفاده این پارکت ها باید پارکت هایی با قیمت مقرون به صرفه اما با دوام خریداری کرد.

یکی از معیارهای مهمی که در هنگام خرید پارکت لمینت باید توسط فرد خریدار مورد توجه قرار گیرد، درجه AC پارکت است. این درجه یک درجه استاندارد جهانی است که برای هر پارکت تعیین می شود. پارکت هایی با درجه  AC بالا مانند درجه 4 و 5، برای محل های پرتردد و شلوغ استفاده می شوند؛ اما پارکت هایی با درجه AC پایین تر مانند درجه 3 برای منزل های مسکونی که تردد کمتری دارند، مورد استفاده قرار می گیرند.

موکت تایلی چیست؟ 0 تا 100 معرفی موکت تایلی + تصویر

دقت کنید که درجه AC یک و دو جزء پایین ترین درجه های موجود است که مقاومت بسیار کمی در برابر سایش ایجاد می کند. بنابراین، این درجه از پارکت لمینت را حتی برای محل های شلوغ و کم ازدحام خریداری نکنید. بهترین درجه ای که متناسب با محل های مسکونی و هتل ها می باشد، درجه AC سه است که مقاومت مناسبی در برابر سایش ایجاد می کند؛ اما اگر قصد استفاده از پارکت لمینت در مکان های پر ازدحام و شلوغ مانند فروشگاه ها، اداره ها و شرکت های مختلف را دارید، بهتر است که از درجه های کیفی 4 و 5 پارکت های لمینت استفاده کنید که مقاومت بسیار بالایی در مقابل سایش دارند و حتی با توجه به ازدحام بسیار زیاد، دوام بسیار بالایی دارند.

 

 

 

image_pdfنسخه pdfimage_printچاپ مطلب

فرم دسترسی به کاتالوگ های کارپت لند

لطفا جهت دانلود اطلاعات زیر را وارد کنید
مشاوره رایگان تلفنی